Ieva Puzāka: «Vēlu Ogrei noturēt līdzsvaru starp dabu un attīstītu pilsētu»

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada Kultūras centra arhīva Trešajā sarunu cikla «Pilsēta, dzīve un Tu» tiešraidē komunikācijas pasniedzējs un «Radio Skonto» rīta programmas vadītājs Valdis Melders izjautāja ogrēnieti, grima mākslinieci un uzņēmēju Ievu Puzāku.

Ieva Puzāka: «Vēlu Ogrei noturēt līdzsvaru starp dabu un attīstītu pilsētu»

Dzintra Dzene

Februāris ir Ogres pilsētas dzimšanas dienas mēnesis. To sagaidot, Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) četrus ceturtdienu vakarus pulksten 19 Facebook lapā un platformā Zoom aicina tiešraidē pievienoties sarunu ciklam «Pilsēta, dzīve un Tu». Trešā sarunu cikla viesis ceturtdien, 18.februārī, bija ogrēniete, grima māksliniece un uzņēmēja Ieva Puzāka. Sarunā ar komunikācijas pasniedzēju un «Radio Skonto» rīta programmas vadītāju Valdi Melderi Ieva dalījās pieredzē baiļu pārvarēšanā, atklāja interesantus faktus par sevi un izvēlēto profesiju, kā arī atbildēja uz skatītāju uzdotajiem jautājumiem.

«OVV» piedāvā nelielu ieskatu šajā V.Meldera un I.Puzākas sarunā.

– Cik no Ogres 93 gadiem esi nodzīvojusi Ogrē?

– 31 gadu.

– Kā sauc to, ar ko nodarbojies?

– Vizāžiste, bet es vairāk sev piedēvēju nosaukumu – grima māksliniece, jo man ir stilista profesija, kas iekļauj vairākas lietas – vizāžista, friziera un stilista programmu. Rokās turu otu un krāsoju klientes jau 15 gadus.

– Galvenās klientes ir līgavas?

– Dažādi, bet galvenokārt sievietes. Vasaras sezonā tās pārsvarā ir līgavas un kāzu viesi, bet citos laikos foto sesijām sapucēju arī grūtnieces, ģimenes. Gadās, ka, braucot pie līgavas uz mājām, piekrāsoju arī līgavaini.

– Vai vari kaut ko glābt situācijā, kad sieviete pati sev netic?

– Jā. Sievietes bieži vien skatās spogulī, bet neredz to skaisto, kas viņās ir. Vizuālais tēls paaugstina pārliecību, sieviete uz sevi paraugās citādāk.

– Ja vēlies, lai diena būtu izdevusies, ko tajā noteikti ieplāno?

– Pastaigu pa iemīļotajām Ogres pastaigu vietām ar labu mūziku austiņās un labām domām.

– Vai gatavojies Ogres dzimšanas dienai?

– Jā, noskaņojos. Ogres dzimšanas diena ir likusi vairāk padomāt par vēsturi, par vidi, kurā dzīvojam.

– Kas ir interesantākais fakts, ko esi atklājusi par Ogri, ko līdz šim nezināji?

– Painteresējos par Ogres Kangariem. Ikdienas steigā dažkārt nenovērtējam, cik skaista ir apkārtējā vide. Šobrīd nedrīkstu strādāt, un man ir daudz brīvā laika, varu baudīt dabu un atklāt daudzas jaunas lietas par pilsētu, kurā visu dzīvi esmu nodzīvojusi. Šogad vairāk staigāju vakaros arī dēļ fantastiskajiem Ogres rotājumiem, kas izgaismoja šo grūto periodu un radīja pozitīvu sajūtu.

– Tev ir tradīcija katru pirmdienu sākt ar uzkāpšanu Ogres Zilo kalnu dabas parka skatu tornī. Kad pirmo reizi uzkāpi un kāpēc tā kļuvusi par tradīciju?

– Man visu mūžu ir bijis ļoti bail no augstuma. Sapratu, ka šai fobijai jātiek pāri. Staigājot pa Ogres Zilajiem kalniem, vienmēr noraudzījos uz skatu torni. Kādā pastaigā pagājušā gada novembrī pa Ogres Zilajiem kalniem satiku paziņu, un viņa mani pamudināja pārvarēt bailes un uzkāpt skatu tornī. Arī otro reizi uzkāpu kopā ar draudzeni. 31.decembrī izlēmu, ka Jaunais gads jāsāk ar sparu, un es 1.janvārī piecēlos, viena pati aizgāju līdz tornim un uzkāpu! Man šis gads ļoti labi sākās – es beidzot pārkāpu pāri savai fobijai. Tagad kāpju skatu tornī katru pirmdienu. Tur, augšā, pavisam savādāk domas strādā – sakārtojas, un skats uz dzīvi veidojas dzidrāks.

– Vai tas ir kaut kādā veidā mainījis arī attieksmi pašai pret sevi?

– Jā, viss, kam mēs tiekam pāri, mūs stiprina, un saproti, ka vari izdarīt praktiski jebko, ko esi iecerējis un tie šķēršļi ir ļoti nenozīmīgi.

– Kur tu vēl noteikti cilvēkiem ieteiktu aiziet Ogrē vai Ogres novadā?

– Noteikti vajadzētu apskatīt Ogres centrālo gājēju ielu Brīvības ielā, kur ir senas un skaistas celtnes – Ogres pasts un Ogres centrālā aptieka. Vēl noteikti Ogres krasta promenāde, kur gan dienas laikā, gan naktī var baudīt brīnišķīgu skatu uz Ogres upi.

– Ko tu teiktu ārzemniekam, kāpēc vajadzētu atbraukt uz Ogri?

– Es teiktu, ka tā ir daba, arī pati pilsēta ir attīstīta un Ogres Zilajos kalnos ir daudz iespēju, ko tur var darīt, piemēram, iziet šķēršļu joslu «Milžu takā», var arī izīrēt riteņus vai paslēpot. Ogre izsenis ir bijusi kūrorta pilsēta, un, domāju, Ogre joprojām notur šo statusu.

 

Visu interviju lasiet 23.februāra „OVV”.

*

Nākamā, noslēdzošā sarunu cikla «Pilsēta, dzīve un Tu» tiešraide, paredzēta Ogres 93.dzimšanas dienā, ceturtdien, 25.februārī, pulksten 19, vietnē Facebook.

Jāpiebilst, ka, pieslēdzoties sarunām platformā Zoom, pirmajiem 100 interesentiem būs iespēja uzdodot jautājumus viesiem un kļūt par šo sarunu dalībniekiem. Līdz tam interesenti aicināti sekot līdzi Facebook lapā publicētajām norādēm un piedalīties noslēguma sarunas viesa vārda minēšanā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!