Ikšķilē svētku laikā bijušas problēmas ar izbraukuma tirdzniecību

[ A+ ] /[ A- ]

Maija beigās Ikšķiles estrādē notika liels pasākums – tradicionālie Ogres, Ķeguma, Lielvārdes un Ikšķiles novadu Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētki. Laikrakstu «Ogres Vēstis Visiem» sasniedza informācija, ka šajos svētkos, kur dalībnieku vien bijis vairāk nekā 1600, ne viss bija kārtībā ar sabiedrisko ēdināšanu.

Tiesa, visi pasākuma dalībnieki tika centralizēti pabaroti, arī dzeramais ūdens viņiem bijis pieejams. Par problēmu laikrakstam ziņoja kāds Salaspils uzņēmējs Mārtiņš, kurš gan nevēlējās, lai viņa uzvārds tiktu publicēts. Šis uzņēmējs, kuram pieder sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kas nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publisko pasākumu laikā, kādu laiku pirms minētajiem svētkiem zvanījis uz Ikšķiles novada domi, lai piedāvātu sava mobilā tirdzniecības punkta pakalpojumus. Viņš esot ticis savienots ar pašvaldības darbinieci, kura atbildot par pasākuma rīkošanu, tomēr nekādas ieinteresētības neesot bijis. Pat nepajautājot nekādus zvanītāja datus, viņam pateikts, ka viņa piedāvātais pakalpojums neesot nepieciešams. Tiesa, svētku dienā iespēju paēst vai vismaz padzerties estrādes tuvumā praktiski neesot bijis.

«Ogres Vēstis Visiem» aprunājās arī ar pāris pedagogiem, kuri gan mēģinājumu, gan paša koncerta laikā atradās estrādē, un uzzināja arī viņu viedokli. Pie estrādes nopērkama bijusi tikai cukura vate un piparkūkas. Nemaz nerunājot par paēšanu, pat padzerties tur neesot bijis iespējams, kas, protams, sagādājis zināmas neērtības. Kaut vai tādas, ka ļoti daudzi svētku dalībnieki iepirkties gājuši uz veikalu «Maxima», kas neatrodas nemaz tik tuvu, turklāt – jāšķērso liels krustojums.

Sazvanījāmies ar Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāju Daci Mistri, kura atvainojās par notikušo pārpratumu un paskaidroja, ka iespēja tirgoties atteikta pat vairākiem potenciāliem tirgotājiem. Iemesls – tā bijusi jau apsolīta kādam vietējam uzņēmējam, ar kuru pašvaldība sadarbojusies arī agrāk. Diemžēl ceturtdienas vakarā (svētki notika sestdien) vietējā uzņēmuma pārstāvis piezvanījis un informējis, ka personāla trūkuma dēļ nevar noorganizēt izbraukuma tirdzniecību. Mistre zvanījusi uz pāris tālruņa numuriem, kas bija viņas rīcībā, tomēr neesot atradusi nevienu, kurš varētu tik ātri saorganizēties izbraukuma tirdzniecībai.