Ikšķiles pašvaldības darbiniekiem ekskursija uz Zilo ezeru zemi

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles novada pašvaldības darbinieki pagājušajā nedēļā daudz laika un pūļu veltīja, lai bez aizķeršanās un, kā plānots, varētu noritēt pilsētas 825. gadadienas svinības, kas turpinājās trīs dienas. 10. augustā kā kompensāciju viņi izmantoja iespēju doties vienas dienas ekskursijā uz Latgali jeb Zilo ezeru zemi.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis, kurš priekšsēdētāja Induļa Trapiņa atvaļinājuma laikā pilda arī viņa pienākumus, «OVV» pastāstīja, ka svētku laikā veicot nenormētos darbus, pašvaldības darbiniekiem nācās strādāt virsstundas. Tās drīkst kompensēt tikai ar brīvdienām, bet darbinieki izvēlējās atpūsties nevis katrs pats par sevi, bet gan kopīgi un, ņemot līdzi bērnus un citus ģimenes locekļus, doties vienas dienas ekskursijā uz Latgali. Ekskursija, kurā kopumā piedalījās 18 cilvēku (tie, kam bija tāda iespēja) notika pagājušajā otrdienā. Par autobusu maksāja paši ekskursijas dalībnieki, arī iestādes darbu tā neietekmēja, jo daļa no ekskursantiem atradās ikgadējā atvaļinājumā.

J.Rudzītis atklāja, ka ceļojuma laikā tikuši apmeklēti trīs galvenie objekti – keramiķa Jāņa Seiksta meistardarbnīca, Lubānas ezera mitrāju komplekss, kur realizēts norvēģu projekts par dabas taku ierīkošanu, kā arī kāda zemnieku saimniecība, kurā pamatnodarbošanās ir kazu audzēšana. Ekskursanti piestājuši arī vairākās citās acij tīkamās vietās, bez tam viņiem bijusi iespēja klātienē redzēt vētras sekas, kas svētdien plosījās Latgalē, sevišķi Madonas pusē.