Ikšķilē notiek ugunsdrošībai veltītas lekcijas

[ A+ ] /[ A- ]

Ugunsdzēsēji glābj Lielvārdē degošo māju.

Ikšķiles novada pašvaldības Sociālais dienests un bāriņtiesa, rūpējoties par sava novada maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju, kā arī aizbildņu un audžuģimeņu drošību un labklājību, noorganizēja vairākas lekcijas par ugunsdrošību mājokļos. Tie bija izglītojoši semināri par ugunsdrošības riska preventīvajiem pasākumiem.

Seminārus vadīja Ikšķiles novada pašvaldības darba aizsardzības speciālists Oļegs Rītiņš, kurš daudzpusīgi un izsmeļoši informēja par ugunsgrēku izcelšanās iespējamiem cēloņiem dzīvojamās mājās. Īpašu uzmanību savās lekcijās O.Rītiņš pievērsa dūmu detektoriem, demonstrējot, kā tie izskatās un kā darbojas. Darba aizsardzības speciālists savās lekcijās uzsvēra, ka dūmu detektori ir efektīvs risinājums, lai pasargātu mājokļa iemītnieku dzīvības no pēkšņa ugunsgrēka briesmām. Visiem vairākas reizes tika atgādināts, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem autonomajiem ugunsgrēka jeb dūmu detektoriem. Ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu 57 novada mājokļiem tiks sniegta palīdzība gan detektoru iegādē, to pareizā uzstādīšanā un ekspluatācijā, kā arī ugunsdzēšamo aparātu sagādē.

«Dūmu detektors ir neliela izmēra ierīce, kura spēj patstāvīgi konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (palielinātu dūmu koncentrāciju, siltumu) un par to ar ļoti spalgu un tāpēc pamanāmu 80 decibelus skaļu signālu aptuveni pusstundu nepārtraukti brīdināt mājokļa iemītniekus. Ugunsgrēka autonomais detektors darbojas no autonoma strāvas avota [baterijas – aut.]. Visbiežāk tā ir 9 voltu «kronas» tipa baterija, kuru ievieto detektora korpusā. Protams, ka ugunsdzēšamo aparātu šī ierīce neaizvieto. Tās uzdevums nav dzēst, bet gan brīdināt par izcēlušos ugunsnelaimi,» lekcijas laikā stāstīja O.Rītiņš.

Par to, ka ugunsgrēka jeb dūmu detektori ir nevis lieka greznība, bet gan pašsaprotama nepieciešamība, pagājušajā nedēļā lieku reizi varēja pārliecināties Lielvārdes iedzīvotāji. Piektdiena, 13.datums, ļoti neveiksmīgs izvērtās kādai lielvārdiešu ģimenei, jo pēcpusdienā ugunsnelaime pamatīgi postīja tās mājokli.

Ritvars Raits

Foto no Ikšķiles novada pašvaldības arhīva un Diānas Hermanes foto