Ikšķilē un Lielvārdē augsti tarifi, Ogres tarifs gaida apstiprinājumu

[ A+ ] /[ A- ]

No lielākajām pilsētām augstākie siltumenerģijas tarifi šobrīd ir Siguldā, bet zemākie – Daugavpilī, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mājaslapā pieejamā informācija. Turpat atrodami siltumenerģijas tarifi, kas šobrīd ir spēkā Ikšķilē, kā arī Lielvārdē un Lēdmanē. Tie pēc apmēra ir tuvāki Siguldas nekā Daugavpils tarifam.

Ikšķilē, kur siltumu ražo un piegādā pašvaldības uzņēmums «Ikšķiles māja», tarifs šobrīd ir 56,06 eiro par megavatstundu (MWh). Lielvārdē un Lēdmanē dauddzīvokļu mājas ar siltumu nodrošina SIA «Lielvārdes Remte», bet tarifs ir nedaudz zemāks – 55,38 eiro par MWh. Visi tarifi norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa.

Lai gan Daugavpilī pašreiz ir zemākais siltumenerģijas tarifs, tas būs spēkā tikai līdz pirmdienai, 30.septembrim, bet no otrdienas, 1.oktobra, šajā pilsētā par siltumenerģiju būs jāmaksā vairāk – 48,44 eiro par megavatstundu (MWh). Līdz 1.oktobrim – 44,59 eiro par MWh. Siguldā, kur siltumapgādi nodrošina SIA «Wesemann-Sigulda», siltumenerģijas tarifs ir 60,92 eiro par MWh. Otrajā vietā ir Cēsis, kur SIA «Cēsu siltumtīkli» tarifs ir 60,58 eiro par MWh, bet Valmierā, kur siltumapgādes pakalpojumu nodrošina SIA «Valmieras ūdens», tarifs ir 58,06 eiro par MWh.

SIA «Ogres Namsaimnieks», kas ar siltumu apgādā Ogres pilsētu, jau šī gada 22.maijā iesniedzis SPRK apstiprināšanai jauno siltumenerģijas tarifu. Tas gan vēl nav apstiprināts, jo Regulators pieprasījis papildu informāciju. Jaunais tarifu projekts iesniegts tādēļ, ka 2018.gada 1.jūlijā tika pabeigta Aģentūras reorganizācija, kā rezultātā izveidots jauns komersants – SIA «Ogres Namsaimnieks», kas nodarbojas ar regulējamo siltumapgādes pakalpojumu sniegšanu, neregulējamo komercpakalpojumu sniegšanu siltumapgādē un ar namu apsaimniekošanu. SIA «Ogres Namsaimnieks» tarifu projektā aprēķinātā divdaļīgā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti ir 40,30 eiro par MWh, bet siltumenerģijas gala tarifa jaudas maksa ir 22,35 eiro par MW. Savukārt terminētajā tarifu projektā aprēķinātā divdaļīgā siltumenerģijas gala tarifa siltumenerģijas komponente ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti ir 40,30 eiro par MWh, bet siltumenerģijas gala tarifa jaudas maksa ir 26,33 eiro par MW.

Ritvars Raits