Ikšķiles jauno pianistu duetam 2.vieta starptautiskā konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles jauno pianistu duetam 2.vieta starptautiskā konkursā

Ritvars Raits

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore Valda Jermanova ziņo, ka viņas vadītās mācību iestādes jaunie pianisti pēc nopietnas un atbildīgas pusgadu ilgušas gatavošanās konkursam godam prezentējuši savas klavierspēles meistarību. Pianistu duets Rūta Lejiņa (6.klase) un Reinis Grundulis (7.klase) skolotājas Zandas Grīnbergas-Grundules vadībā šoruden attālināti piedalījās X Rīgas Starptautiskajā jauno pianistu konkursā, ko vērtēja starptautiska žūrija, iegūstot godpilno 2.vietu.

Konkursā piedalījās gan solisti – pianisti, gan dueti, no vairākām pasaules valstīm, kur laureātu vidū ir pārstāvētas valstis – Latvija, Igaunija, Vācija, Ķīna, Rumānija, Baltkrievija, Zviedrija. Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno pianistu duets Rūta un Reinis konkursā sevi pieteica ar starptautisku programmu. Viņu programmā bija pārstāvēta gan latviešu mūzika – A.Kalniņa «Krauklīt’s sēž ozolā» no cikla desmit Latviešu tautasdziesmas klavierēm četrrocīgi, gan A.Hačaturjans «Zobenu deja» no baleta «Gajanē» G.Andersona aranžējumā, gan K.Sen-Sansa «Gulbis» no cikla «Dzīvnieku karnevāls» G.Andersona aranžējumā.

Abi jaunie pianisti savas skolas un Ikšķiles vārdu jau spodrinājuši daudzos Latvijas un starptautiskajos konkursos, tāpēc direktore Valda Jermanova vēlas akcentēt, cik nozīmīgs ir jauniešu gribasspēks un mērķtiecība, ģimenes atbalsts un profesionāla un motivēta sadarbība ar pedagogu.

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!