Ikšķiles uzņēmumā SIA «Sulapro» radīta pasaulē pirmā automātiskā pašapkalpošanās sulas spiede burkāniem

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles uzņēmumā SIA «Sulapro» radīta pasaulē pirmā automātiskā pašapkalpošanās sulas spiede burkāniem

Dzintra Dzene

Aizvadītajā nedēļā, 18.februārī, galvaspilsētā, universālveikalā «Stockmann» atklāta pasaulē pirmā automātikā pašapkalpošanās sulas spiede burkāniem, kas tapusi Ikšķilē izveidotā uzņēmumā SIA «Sulapro» ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Ogres biznesa inkubatora atbalstu.

Uzņēmumu SIA «Sulapro» 2020.gadā dibināja divi uzņēmīgi kungi. Ar mērķi radīt pasaulē vēl nebijušu ierīci – pašapkalpošanās sulu spiedi tieši burkānu sulas spiešanai.

 

Pieredze un zināšanas – veiksmīga sadarbības kombinācija

Viens no šīs idejas īstenotājiem ir portugālis Jorge Silva, kurš Ikšķilē dzīvo kopš 2006.gada. Jautāts, kā nonācis Ikšķilē un vai jūtas tai piederīgs, Jorge smaidot teic, ka vairāk nekā pirms 26 gadiem, studējot Somijā, iepazinies ar savu nākamo sievu, ikšķilieti Ingu Kalviņu un tagad par savām mājām uzskata Ikšķili. Šeit izveidota ģimene, pasaulē nākuši abu trīs dēli, un nu izlolots arī jauns, perspektīvs uzņēmums. Jāpiebilst, ka Jorge ir rūpnieciskais uzņēmējs ar pieredzi – triju uzņēmumu līdzīpašnieks, kura aicinājums ir radīt specifisku, klienta vēlmēm un tirgus vajadzībām atbilstošu industriālo aprīkojumu.

Otrs SIA «Sulapro» līdzīpašnieks ir Pierīgā dzīvojošais uzņēmējs Ingus Vilks, kurš savukārt ir pirmais automātisko pašapkalpošanās sulasspiežu koncepta ieviesējs Baltijas valstīs, arī tētis trijām meitām un divu uzņēmumu līdzīpašnieks.

Saliekot kopā abu uzņēmēju pieredzi un zināšanas, tapa jauns produkts –  pirmā automātiskā pašapkalpošanās sulas spiede burkāniem. Abi kungi ir pārliecināti, ka  radījuši inovatīvu, noderīgu un tirgus pieprasījumam atbilstošu produktu, un ir ļoti pateicīgi LIAA Ogres Biznesa inkubatoram par finansiālo atbalstu.

 

Ogres biznesa inkubators sniedza finansiālu atbalstu iekārtas prototipēšanai

LIAA Ogres Biznesa inkubatora vadītāja Laura Zariņa stāsta, ka sadarbība ar SIA «Sulapro» sākās 2020.gada septembrī, biznesa inkubatorā organizējot kārtējo jauno komersantu uzņemšanu. «Pie mums ieradās abi SIA «Sulapro» līdzīpašnieki un izstāstīja savu ieceri izveidot pasaulē pirmo burkānu sulas spiedi, ko varētu izvietot lielveikalos, līdzīgi kā daudziem jau pazīstamos apelsīnu sulas automātus. Abi bija izpētījuši piedāvājumu un atklājuši, ka nekur pasaulē nav šādas burkānu sulas spiedes. Vislielākais izaicinājums bija izdomāt, kā aparātā novirzīt burkānus līdz rīvei, kas nav nemaz tik vienkārši, jo līdz šim pasaulē radītās pašapkalpošanās sulas spiedes ir domātas apaļiem augļiem. Abiem uzņēmīgajiem vīriešiem bija pārliecība, skaidrs plāns un izstrādāts laika grafiks, kā soli pa solim īstenot savu ieceri. Viņi to arī skrupulozi ievēroja – faktiski sulas spiede, kurai pasaulē analoga nav, tapa pusotra gada laikā. Tas bija nopietns komandas darbs – Ingusa pieredze darbā ar pašapkalpošanās sulasspiežu klientiem un zināšanas par klientu specifiskajām vēlmēm apvienojumā ar Jorges pieredzi rūpniecisku iekārtu ražošanā un realizācijā ļāva izstrādāt ekonomiski adekvātas inženiertehniskā risinājuma specifikācijas, jo nav jau nekāda māksla uzbūvēt dārgu aparātu, ko neviens nepirks. Šajā gadījumā, kā jau minēju, uzņēmējiem bija ne vien zināšanas, kā šo aparātu uzbūvēt, bet arī sapratne, ko ar to pēc tam darīt, kā to realizēt tirgū. Savukārt LIAA Ogres biznesa inkubators sniedza atbalstu prototipēšanā. Vispirms tika uzbūvēts mehānisms, kā burkānus novirzīt līdz rīvei. Pēc tam tapa industriālais prototips ar visu mehānismu, lai saprastu, ko vēl nepieciešams uzlabot, un tikai tad tika izbūvēts gala variants, ko jau iespējams piedāvāt tirdzniecībā. Kā jau minēju, Ogres biznesa inkubators finansiāli atbalstīja šo prototipēšanas pakalpojumu. Līdzfinansējums ir granta veidā, respektīvi, uzņēmēji produkta izveidi priekšfinansē un pēc tam Ogres biznesa inkubators atgriež pusi no ieguldītās summas, ko var ieguldīt tālākajā biznesa attīstībā,» stāsta L.Zariņa.

 

Burkānu sulas spiede jau izraisījusi interesi arī citviet pasaulē

Jautāts par tālākajiem uzņēmuma plāniem, Jorge stāsta, ka pirmā sulas spiede jau ir pieejama lielveikalā «Stockmann» un plānots to piedāvāt arī citām lielveikalu ķēdēm Latvijā, Baltijā un, iespējams, arī citviet pasaulē. «Pirmajās dienās, kad internetā ievietojām informāciju par mūsu radīto sulas spiedi, interesi par to jau izrādījuši izplatītāji no Beļģijas, Francijas, Austrālijas, Zviedrijas, Somijas un Spānijas. Vēlējāmies radīt produktu, pēc kura ir pieprasījums, turklāt izejviela – burkāni ir ne vien veselīgi, bet nav jāieved, jo aug arī tepat, Latvijā. Esmu gandarīts, ka mums šo ieceri izdevies īstenot,» saka uzņēmējs.

L.Zariņa norāda, ka LIAA Ogres biznesa inkubatorā līdz 4.martam tiek gaidīti jauno uzņēmēju pieteikumi – inkubatorā var vērsties gan tie, kuriem jau ir skaidrs biznesa plāns un pietrūkst tikai finansējuma, gan arī tie, kam ir tikai inovatīva, bet dzīvotspējīga ideja. Jaunie komersanti savus pieteikumus var iesniegt, piesakot konsultāciju, zvanot uz tālruni 62400902, vai rakstot uz e – pastu: ogre@liaa.gov.lv.

«SIA «Sulapro» ir apliecinājums tam, ka ar labu ideju, zināšanām un uzņēmību var gūt panākumus pat pasaules mērogā, ko šiem uzņēmējiem arī no sirds novēlu. Mēs patiesi ar viņiem ļoti lepojamies,» smaidot saka L.Zariņa.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!