Ikšķiles vidusskolas dambretes čempionātā – 102 dalībnieki

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles vidusskolas dambretes čempionātā – 102 dalībnieki

Dzintra Dzene

Aprīļa nogalē Ikšķiles vidusskolā norisinājās pirmo līdz sesto klašu audzēkņu čempionāts dambretē, ko rīkoja Ikšķiles vidusskola un Dambretes attīstības biedrība. Mācību iestādes aktu zālē 28.aprīlī spēkiem mērojās 102 jaunie dambretisti, katrs čempionātā spēlējot sešas kārtas jeb aizvadot sešas spēles.

Ikšķiles vidusskolas čempiona kausu izcīnīja Dambretes attīstības biedrības (Ikšķile) audzēknis Toms Andersons (treneri: Raimonds Vipulis un Vitauts Budreika). «OVV» jau rakstīja par jaunā dambretista izcilajiem panākumiem marta vidū, startējot arī Latvijas čempionātā jauniešiem 64 lauciņu dambretē, kur viņš savā vecuma grupā (U8) ieguva čempiona titulu.

Ikšķiles vidusskolas čempiona pirmo līdz otro klašu grupā meitenēm pirmo vietu ieguva Emīlija Vaišle, 2.vietu – Ulrika Volframa, 3.vietu – Madara Bērziņa. Pirmo līdz otro klašu grupā zēniem 1.vieta – Tomam Andersonam, 2.vieta – Dāvim Cimmermanim, 3.vieta – Ernestam Andersonam.

Te jāpiebilst, ka Ernests ir Toma brālis un šobrīd vēl apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes «Čiekuriņš» izlaiduma grupiņu un viņš bija uzaicināts piedalīties Ikšķiles vidusskolas dambretes čempionātā, kur, kā jau iepriekš minēts, jaunāko dalībnieku zēnu grupā ieguva bronzas medaļu, bet čempionāta kopvērtējumā – sesto vietu.

Trešo līdz ceturto klašu grupā meitenēm 1.vietu ieguva Odrija Stolere, 2.vietu – Estere Cīrule, 3.vietu – Emīlija Ābelīte. Savukārt zēniem minētajā klašu grupā 1.vietu ieguva Miks Eglītis, 2.vietu – Olivers Barces, bet trešo – Valters Grīnbergs.

Savukārt piekto līdz sesto klašu grupā meitenēm 1.vietu izcīnīja Madara Legzdiņa, 2.vietu – Laura Majore, bet 3.vietu – Luīze Treimane. Šajā pašā klašu grupā zēniem 1.vieta – Artūram Paisumam, 2.vieta – Renāram Kreilim, 3. vieta – Raimondam Meļņikovam.

Par skolas absolūto čempionu dambretē un arī zēnu grupā kļuva Toms Andersons, iegūstot 12 punktus, bet par skolas čempioni dambretē meitenēm ar 11 punktiem kļuva Madara Legzdiņa.

Dambretes attīstības biedrības priekšsēdētājs Vitauts Budreika, kurš jau 11 gadus veltījis dambretes attīstībai Latvijā, ir gandarīts, ka Ikšķiles vidusskolā dambrete joprojām ir lielā cieņā un ik gadu pulcē kuplu dalībnieku skaitu. Dambretes attīstības biedrība dambretes turnīru Ikšķiles vidusskolā organizē jau piekto gadu, taču turnīri notikuši arī iepriekš, kad tos organizējusi skolotāja Velga Pujāte.

«Vēlos pateikties turnīra direktorei, skolas direktora vietniecei Ingunai Bērziņai un skolas dambretes trenerim Raimondam Vipulim. Jāpateicas arī skolas vecāko klašu skolēniem, kuri man kā turnīra galvenajam tiesnesim palīdzēja tiesāt, kā arī palīdzēja mazākiem bērniem atrast savu vietu pie galdiņa, kur notiks nākamā spēle ar nākamo pretinieku, un pēc tās pabeigšanas palīdzēja pierakstīt rezultātu,» saka V.Budreika, paužot cerību, ka spēcīgās dambretes tradīcijas Ikšķiles vidusskolā nezudīs un arī nākamgad dalībnieki pulcēsies turnīrā tikpat kuplā skaitā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!