Ikšķilieši ar labiem panākumiem startē divos vokālistu konkursos

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķilieši ar labiem panākumiem startē divos vokālistu konkursos

Marta Poga

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas (IMMS) jaunie vokālisti šajā mācību gadā ar saviem sasniegumiem jau priecējuši konkursu žūriju divos konkursos – 17.Latvijas bērnu un jauniešu vokālistu konkursā «Putnu bērni 2021» un V Starptautiskajā vokālistu konkursā «Gaismas dziesmas Kandavā 2021», kur ieguva 1.vietu.

IMMS direktore Valda Jermanova stāsta, ka konkursā «Putnu bērni 2021» IMMS vokālistus pārstāvēja divi jaunie solisti Kārlis Boldāns (6.klase) un Marta Elīza Rudzīte (7.klase), gūstot nozīmīgu pieredzi dalībā attālinātā konkursa formā.

Savukārt IMMS 4. – 8.klašu vokālais ansamblis (Līva Krūmiņa, Kārlis Boldāns, Marta Elīza Rudzīte, Milena Marcinkēviča, Paula Rumjanceva) ar izciliem panākumiem piedalījās V Starptautiskajā vokālistu konkursā «Gaismas dziesmas Kandavā 2021».

«Tas ir Ziemas dziesmu konkurss, kurā piedalījās dziedātāji no četru gadu vecuma. Tika pārstāvētas dažādas kategorijas – solisti, dueti, trio, kvarteti, ansambļi, popgrupas gan akadēmiskajā, gan estrādes žanrā. Arī šogad konkurss norisinājās attālināti, piedalījās 458 dziedātāji no 38 Latvijas vietām, kā arī no Viļņas Lietuvā un Minsteres Vācijā. Kopumā konkursam tika iesūtīti 197 video,» stāsta V.Jermanova.

Konkursu vērtēja Latvijā pazīstami mūziķi. Ikšķiles ansamblis startēja kategorijā «Vokālais ansamblis 13 – 18 gadu vecuma grupā», akadēmiskās dziedāšanas kategorijā.

«Koncertieraksta video tikai atskaņota J.Porieša un L.Brieža dziesma «Zvaigznīte» un «Sprigstīte» (koncertmeistare Maira Līduma). Mazā miniatūrdziesmiņa vēsta par Gaismas gaidīšanu, zvaigznes apmirdzētu gaišumu. Tembrāli izlīdzināto dziedājumu paspilgtināja dzidrais trijstūra skanējums. Konkursā ansamblis tika atzinīgi novērtēts, iegūstot augsto 1.vietu!

Patiess prieks par mūsu skolas jaunajiem vokālistiem, brīnišķīgo un ļoti profesionālo vokālās mākslas skolotāju Elīnu Auziņu Baiguševu, paldies par sadarbību koncertmeistariem Mairai Līdumai un Kārlim Gunāram Tirzītim,» saka V.Jermanova.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!