Ilgonis Igaunis: «Mēs saviem klientiem nodrošināsim komfortu»

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunā «Lielvārdes Remtes» vadītāja Ilgoņa Igauņa darba diena ir saplānota pa minūtēm.

Kopš 10. janvāra SIA «Lielvārdes Remte» valdes priekšsēdētāja un uzņēmuma vadītāja pienākumus veic Ilgonis Igaunis, kurš šajā amatā nomainīja Edgaru Mežvēveru. «OVV» aicināja jauno amatpersonu uz sarunu, lai iepazītos un iepazīstinātu savus lasītājus.

Sarunas sākumā Ilgonis Igaunis atklāja, ka ir rīdzinieks, ģimenes stāvoklis – precējies, jau izaudzināti divi dēli. Izglītība – augstākā, iegūts inženierzinātņu maģistra grāds siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijās. Teorētiskās un praktiskās zināšanas šajā nozarē, kas saistīta ar pašvaldību ēku apsaimniekošanu, un kolektīvu vadīšanā tiekot izmantotas jau kopš 1996. gada – darba pieredze 13 gadu garumā iegūta AS «Rīgas Siltums» tīklu rajona tehniskās grupas un tehniskā servisa vadītāja amatā, bet pirms tam strādājis par atslēdznieku, brigadieri, iecirkņa meistaru. Mācījies dažādos kursos gan tepat Latvijā, gan arī ārzemēs. Ir pastrādāts arī privātā namu apsaimniekošanas uzņēmumā, apgūstot tajā visu labāko, ko tagad varētu izmantot «Lielvārdes Remtes» darbībā.

Atvērts diskusijai un priekšlikumiem

Par sevi jaunais valdes priekšsēdētājs saka, ka darba attiecībās viņš ir komunikabls, vienmēr gatavs diskusijai. Savos darbiniekos augstu vērtēs atbildības sajūtu, iniciatīvu un paškontroli. I.Igaunis uzskata, ka diskusijā vienmēr var rast racionālu risinājumu jebkurai problēmai. Ja darbinieks atnāk ar saviem priekšlikumiem, piedāvājot, ka kaut ko tādā veidā var izdarīt labāk, tas ir apsveicami. Toties, ja darbinieks vienkārši pasaka, ka viss ir slikti, nekur neder un viņš to nevar izdarīt, tad tā nav nekāda diskusija. Nosodīt un noliegt protam mēs visi, svarīgi ir apzināties, kā savu darbu var uzlabot. Ja nav vērtīgu priekšlikumu, atliek strādāt tāpat…

Tad, kad «OVV» intervēja Ilgoni Igauni, jau bija pieņemts SIA «Lielvārdes Remte» valdes lēmums par uzņēmuma restrukturizāciju, par ko informēti visi darbinieki. Restrukturizācija veikta esošā algu fonda ietvaros. Restrukturizācijas rezultātā mainīsies daudzu darbinieku tiešie pienākumi, tādēļ tiek veiktas izmaiņas amatu aprakstos un sagatavoti jauni darba līgumi. Tajā restrukturizācijas daļā, kas attieksies uz uzņēmuma klientiem (iedzīvotājiem), jaunums būs tāda institūcija kā namu pārvaldnieks. Līdz šim bija divi namu apsaimniekošanas speciālisti, kuru amata apraksti bija ļoti nenoteikti.

Būs trīs namu pārvaldnieki

Jaunā struktūra paredz, ka būs trīs namu pārvaldnieki, kuru starpā sadalītas visas «Lielvārdes Remtes» apkalpojamās ēkas. Katrs dzīvokļa īpašnieks zinās savu nama pārvaldnieku un viņa tālruņa numuru. Pārvaldnieks būs pirmais cilvēks, kuram varēs ziņot par visām problēmām, kas saistītas ar nama apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem. Namu pārvaldnieki būs speciālisti gan tehniskajā jomā, kas savas mājas pārzinās no pamatiem līdz pat jumta korei, gan arī zinās par katra klienta problēmām ar rēķinu samaksāšanu – vai zaudēts darbs, vai noticis kas tamlīdzīgs, vai arī dzīvokļa īpašnieks ir ļaunprātīgs nemaksātājs.

Pārveidos dispečerdienestu

Bez tam tiks pārveidots dispečerdienests. Līdz šim bija tikai dispečers, kas informāciju pieņēma darba laikā, bet ārpus tā tika pieslēgts automātiskais atbildētājs. Tagad darbu organizēt plānots tā, ka darba dienās līdz pulksten 21 izsaukumus pieņems avārijas brigāde, pārējā laikā, visticamāk, bet tikai avāriju gadījumā, zvanīt varēs savam namu pārvaldniekam, kurš informāciju nodos dežurējošiem atslēdzniekiem. Paredzēts, ka visas sarunas tiks ierakstītas, kā arī ievadītas sistēmā elektroniski, lai katrs speciālists varētu redzēt, kādas ir problēmas un kuram speciālistam uz tām jāreaģē. «Mēs strādāsim, lai saviem klientiem radītu komfortu, nevis vienkārši tāpēc, lai strādātu,» teica I.Igaunis.

Sava mājaslapa un elektroniski rēķini

Viens no veidiem, kā uzlabot apkalpošanas kvalitāti, būs iespēja iedzīvotājiem jau tuvākajā laikā rēķinus saņemt elektroniski. Uzņēmumam tikšot izveidota jauna, bet galvenais – pašam sava mājaslapa, kurā klienti, ievadot savu kodu, varēs gan redzēt rēķinus, gan nodot skaitītāju rādītājus. Testa režīmā lapa varētu darboties no marta, bet maijā to jau varēs izmantot pilnvērtīgi. Tas, protams, neizslēgs iespēju saņemt rēķinus un nodot skaitītāju rādītājus tādā pašā veidā kā līdz šim papīra formātā. Varbūt, pilnveidojot sadarbību ar bankām, arī rēķinus varēs samaksāt tieši caur «Lielvārdes Remtes» mājaslapu.

Par pakalpojumu jāsamaksā

1. janvārī uzņēmuma klientu parādi «Lielvārdes Remtei» bija 415 483 lati (kopā ar tekošajiem maksājumiem, kas bija jāveic līdz 1. februārim), tajā skaitā tikai par apkuri – 190 627 lati. Pēdējā gada laikā situācija ir ievērojami pasliktinājusies, jo 2010. gada 1. janvārī kopējais parāds bija par 25 % mazāks – 305 085 lati. Lielais parāds ir galvenais iemesls, kas neļauj attīstīties uzņēmumam, turklāt SIA «Lielvārdes Remte» zināmus līdzekļus tērē, praktiski kreditējot nemaksātājus. Jaunais uzņēmuma vadītājs atklāja, ka viņa galvenais princips, pie kura viņš noteikti pieturēsies, būs tāds, ka, ja pakalpojums ir sniegts, par to noteikti būs jāmaksā. Pašvaldības uzņēmums nav nekāda labdarības iestāde, uzņēmumam ir jābūt pelnošam, lai varētu sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus, kā arī varētu samaksāt algas saviem darbiniekiem. «Lielvārdes Remtei» nav jābūt bezprocentu kredītiestādei. Līdz ar to Ilgonis Igaunis plāno ar visiem iespējamiem līdzekļiem samazināt parāda apjomu, solot, ka rezultāti būs redzami jau tuvākajā laikā. Pirmais, ko izdarīšot uzņēmuma vadība, – darbā tikšot pieņemts jurists, bez kura līdz šim esot iztikts, ar parādniekiem strādās namu pārvaldnieki. Ja ar to nepietiks, tiks iesaistītas parādu piedzinēju firmas.

***

Interesantā sarunā ar jauno SIA «Lielvārdes Remte» vadītāju ātri vien aizritēja pusotra stunda. Informējām Ilgoni Igauni par «OVV» zināmajām problēmām, bet valdes priekšsēdētājs to visu uzklausīja un atzīmēja savā piezīmju grāmatā, solīdams tajās iedziļināsies, tiklīdz būs iespējams. Domu apmaiņas laikā viņš atkārtoti uzsvēra, ka vienmēr ir gatavs uzklausīt iedzīvotāju priekšlikumus, jebkura pozitīva iniciatīva iespēju robežās tikšot atbalstīta. Kopumā iespaids par jauno amatpersonu radās pozitīvs, atliek cerēt, ka Igaunim izdosies sakārtot visas ar «Lielvārdes Remti» saistītās lietas, kuras vairākās jomās ir krietni vien nolaistas.

Ritvara Raita foto