Ināra Mūrniece: «Pat neticami, ka īsā laika posmā Ogres izaugsme bijusi tik strauja»

[ A+ ] /[ A- ]

Ināra Mūrniece: «Pat neticami, ka īsā laika posmā Ogres izaugsme bijusi tik strauja»

Dzintra Dzene

Piektdien, 7.maijā, Ogrē viesojās LR Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Galvenais viņas darba vizītes mērķis bija iepazīties ar gājēju tuneli zem dzelzceļa posmā starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu. Saeimas priekšsēdētāja kopā ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani,  viņa vietnieku Gintu Sīviņu un izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali apmeklēja arī vairākus citus būvniecības objektus Ogrē – Ogres Centrālo bibliotēku (OCB), aizsargdambi (straumvirzi) Rīgas HES akvatorijā, jauno gājēju tiltu pār Ogres upi, kā arī paviesojās bijušās sanatorijas «Ogre» restaurētajā zālē.

«Bibliotēkas projekts ir vienkārši lielisks! Pārsteidzoši, ka celtniecības objektā jūtama tikai dabiska koka smarža, kas ir netipiski būvniecības vietās. Vienlaikus ir izmantoti moderno tehnoloģiju risinājumi kā, piemēram, saules paneļi. Patīkami, ka domāts par jaunākās paaudzes izglītību, lai bērni šeit varētu labi justies. Tieši šādos apstākļos cilvēks atrod ceļu uz grāmatu pasauli, uz izglītību,» I.Mūrniece dalās iespaidos tūdaļ pēc topošās OCB ēkas apmeklējuma.

Nākamo Saeimas priekšsēdētāja aplūkoja pērn, 18.novembrī, atklāto gājēju tuneli.

Tieši I.Mūrniece bija tā, kura pirms sešiem gadiem atsaucās Ogres novada pašvaldības aicinājumam un jautājumu par tuneļu būvniecības nepieciešamību šajā vietā aktualizēja valdības līmenī, kā arī sekoja līdzi projekta realizācijas gaitai. Viņa personīgi apmeklēja šo tolaik Ogrē bīstamāko sliežu ceļu šķērsošanas vietu Mālkalnes prospektā. Tieši tāpēc Saeimas priekšsēdētājai šobrīd ir gandarījums par veiksmīgi realizēto projektu, kas dzelzceļa sliežu šķērsošanu vietā, kur agrāk vai ik gadu kāds cieta vai pat zaudēja dzīvību, ir padarījis drošu.

«Braucot dara vizītē, viens no mērķiem bija redzēt, kāds izskatās šis tunelis, kura veidošanā Ogres novada pašvaldība un tās mērs ieguldījis daudz spēku. Man ir milzīgs gandarījums šodien redzēt, ka gājēju tunelis tapis par realitāti. Turklāt, redzot, kā šis projekts ir veiksmīgi īstenots, jāteic, ka tas pārspējis cerēto. Uz tuneļa sienām atainotas Ogres nākotnes vīzijas, kas man šķiet ļoti svarīgi – iedzīvotājiem ir radīta iespēja dzīvot drošākā vidē, un vienlaikus tiek domāts arī par nākotni,» pēc gājēju tuneļa apskates komentēja I.Mūrniece, paužot gandarījumu, ka īsā laika posmā Ogres novada pašvaldības vadībai izdevies realizēt ne vien šo, bet arī virkni citu nozīmīgu projektu.

«Ir tapis jauns tilts, top aizsargdambis, kas sniegs iespēju ne vien ērtāk piekļūt mūsu likteņupei Daugavai, bet arī pasargās plūdu gadījumā. Kas attiecas uz kādreizējo sanatoriju «Ogre», tā vienkārši ir pērle, kas ir saglabāta un tiek kopta. Brīžiem trūkst vārdu, lai aprakstītu šo aizkustinājumu, kāds rodas, aplūkojot A.Cīruļa zīmējumus, kas ir mūsu kultūras vērtība. Pat neticami, ka tik īsā laika posmā Ogres izaugsme var būt tik strauja. Ir taču pandēmijas laiks, kad daudzi procesi valstī tiek kavēti, traucēti, bet, par spīti visam, Ogre virzījusies uz priekšu. Tas ir vienkārši fantastiski, es jūtos ļoti lepna. Šī ir pilsēta ar latvisku, ģimenēm ar bērniem draudzīgu vidi, kurā cilvēki ir pats svarīgais, kurā par cilvēkiem rūpējas. Ja gudri saimnieko, tad redzam, ka iespējams arī viena gada laikā realizēt lieliskus objektus un radīt vīziju par tās tālāko attīstību. Ogre veidojas par pilsētu, kurā cilvēkiem ir vienkārši labi dzīvot, tā ir pilsēta ar lielisku nākotnes vīziju,» pēc Ogres apciemojuma atzīst I.Mūrniece.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!