Informācijas miglā

[ A+ ] /[ A- ]

Informācijas miglā

Andris Upenieks

Zināms, ka informācija ir nauda, vara. Bet tieši šī iemesla dēļ bez miglas pūšanas neiztikt.  Pamatlikumā noteikts, ka «ikvienam ir tiesības uz  vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.» Prasās piemetināt, ka ir jau ir tās tiesības, bet ar precizējumu, ka – likumā noteiktā kārtībā, jo muti brūķēt tev nebūs tik un tā! Bet kā ar tiesībām brīvi iegūt objektīvu informāciju, akcentējot vārdu «objektīvu»?

Visi sola kaut ko restartēt, aizmirstot vārda nozīmi: restartēt nozīmē atjaunot iepriekšējā stāvoklī, tādā, kāds bija pirms restartēšanas.  Tātad atjaunot bijušo, nevis uzlabot? Atkal nav, uz ko novelt? Rīgas Nils gāzts, paši restartē ielu stabiņus, kastēs stādītus, nokaltušus kokus… Sabiedriskie mediji stāsta par nejēdzībām, bet par šķiestajām naudām, konkrētiem darboņiem klusē. Objektīva informācija? Ja sargsuņi sevi dēvē par neatkarīgiem, kur tas suns aprakts?

Nesen LTV Dienas ziņas vēsta, kā deputāts Aldis Adamovičs sakarā ar notiesājošu spriedumu zaudējis deputāta mandātu. No kuras partijas kungs, klusē. Kam negadās, tāpēc ceru, ka gan jau Panorāmā teiks, bet nesaka! Pameklēju, kādu partiju notiesātais pārstāv (Jaunā Vienotība), un viss skaidrs. Grozi, kā gribi, caurkritušā deputāta pārstāvētajai partijai sanākusi sīka interesīte – viena Adamoviča dēļ nesašmucēt partijas godu! Labi! Bet retoriskais jautājums, vai LTV ir sabiedriskais medijs, vai partijnieku darījumu veikals, izlien kā īlens iz maisa. 

Allaž tēvišķi pamāca, ka jāuzticas drošām ziņām, nevis pesteļiem. Bet kuras ir tās drošās, ja maizes devēju vadlīnijas māca izcelt vienu, noslēpt otru? Kaut kā savādi arī tas, ka LSM ziņas operativitātes ziņā velkas privātajiem, individuālajiem medijiem astē. Kad pirmsvēlēšanu laiks, par pandēmiju, piemēram, runā tikai vairs pagātnes formā un netur par vajadzību atgādināt par piesardzību. Kad vēlēšanu fināla gongs būs sitis, noklusēto saglābt būs grūti.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!