Intensīvā snigšana – pārbaudījums sētniekiem un ceļu uzturētājiem

[ A+ ] /[ A- ]

Dzintras Dzenes foto Uzņēmuma «Latvijas autoceļu uzturētājs» auto darbam gatavs.

Intensīvā snigšana – pārbaudījums sētniekiem un ceļu uzturētājiem

Dzintra Dzene

Šonedēļ uzsnigušais sniegs sagādā prieku bērniem un aktīvās atpūtas cienītājiem, bet mazāk prieka par to ir sētniekiem un ceļu uzturētājiem. Lai gan sniegs, putenis un apledojums daudzviet apgrūtina pārvietošanos, kopumā situāciju visos četros mūsu novados var uzskatīt par apmierinošu.

Ceļu tīrīšanas un kaisīšanas prioritāti nosaka pēc autoceļiem piešķirtās uzturēšanas klases – A, A1, B, C vai D.

Ekrānšāviņš no video novērošanas kameras Ogrē no sniega vispirms tiek attīrīts pilsētas centrs un skvērs, kur līdz 31.janvārim vēl  ir iespējams priecāties par Ziemassvētku rotājumiem.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis norāda, ka celu uzturētājiem piekodināts nodrošināt pārredzamību uz gājēju pārējām un ielu krustojumos, tas ir,  neizvietot notīrītā sniega kaudzes pāreju un krustojumu tiešā tuvumā, kur tas apgrūtina autobraucēju iespējas laikus pamanīt bērnus vai citus satiksmes dalībniekus. Būtiski ir arī savlaikus attīrīt no sniega autobusu pieturvietas, lai autobuss varētu piebraukt pie pieturas, savukārt gājēji – ērti iekāpt un izkāpt.

Ir uzstādītas brīdinājuma ceļa zīmes Zilokalnu prospektā, iepretī otrajam kalnam, kur šobrīd notiek aktīva iedzīvotāju kustība. Ziemas periodā vairākās Ogres pilsētas ielās ir noteikti ierobežojumi automašīnu novietošanai, lai varētu nodrošināt šo ielu attīrīšanu no sniega. Par ierobežojumiem vēsta attiecīgās ceļa zīmes.

 

Vēl šajā rakstā:

 

* Kam Ogrē zvanīt par nenotīrītajām ielām un ceļiem?

 

* Ogrē ietvju tīrīšanu nodrošina SIA «Ogres Namsaimnieks»;

 

* Arī Ikšķiles novadā turpinās sniega tīrīšanas darbi;

 

* Ķeguma novadā sniega tīrīšanu nodrošina divi uzņēmumi;

 

* Lielvārdes novadā pat ceļi ir izbraucami.

Šajā 15.janvāra „OVV” publicētajā rakstā atradīsiet visu četru mūsu novadu tālruņus, uz kuriem zvanīt netīru vai slidenu ceļu gadījumā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!