Izmaiņas «Ķeguma Stara» valdē – Juškānu nomainījis Priževoits

[ A+ ] /[ A- ]

Tikai pusotru gadu SIA «Ķeguma Stars», kas nodarbojas ar komunālo pakalpojumu sniegšanu Ķegumā, valdes locekļa amatā nostrādājis Māris Juškāns. Jau kopš septembra vidus viņa vietā stājies Aivars Priževoits, kuru daudzi noteikti atceras kā Lēdmanes pagasta padomes priekšsēdētāju pirms reģionālās reformas.

SIA «Ķeguma Stars» visu kapitāldaļu turētāja ir Ķeguma novada pašvaldība domes priekšsēdētāja Roberta Ozola personā. Sarunā ar «OVV» R.Ozols atklāja, ka M.Juškāns iesniegumu par darba attiecību pārtraukšanu uzrakstījis pēc savas iniciatīvas, lai gan, kā varēja saprast no domes priekšsēdētāja teiktā, viņam un deputātiem bijuši iemesli neapmierinātībai ar valdes locekļa darbību. Piemēram – problēmas komunikācijā ar iedzīvotājiem, par ko esot pat saņemtas sūdzības.

R.Ozols atzina, ka Juškāns darbā tika pieņemts pēc uzvaras konkursā, bet Priževoits – bez konkursa. Ozols to skaidroja tā, ka konkurss uz šo amata vietu nav obligāts nosacījums, turklāt, kā pierādījusi pieredze, nekad nevarot īsti zināt, kādu cilvēku pieņem darbā konkursa kārtībā. Toties bez konkursa var izvēlēties labi zināmu speciālistu ar nepieciešamo pieredzi vadības darbā. Tāds noteikti esot A.Priževoits, kurš daudzus gadus nostrādājis pašvaldībā, turklāt dzīvo Ķeguma novada teritorijā. R.Ozols arī uzsvēra, ka SIA «Ķeguma Stars» valdes locekļa amats nav nemaz tik iekārojams, jo uzliek lielus un ļoti nopietnus pienākumus – ne katrs gribētājs šādu darbu spētu veikt.

Jautāts, vai Ķeguma novada pašvaldībā jau nestrādā kāds A.Priževoita tuvinieks, Ozols neslēpa, ka par pašvaldības grāmatvedi strādā viņa sieva, bet tam neesot nekādas nozīmes, jo «Ķeguma Staram», protams, ir sava grāmatvedība.