Izsludināts konkurss «Mācos pats!»

[ A+ ] /[ A- ]

Izsludināts konkurss «Mācos pats!»

Pēdējais gads ikvienam – gan lielam, gan mazam – ir nesis pamatīgas pārmaiņas. Lai noskaidrotu pašu skolēnu redzējumu, kas attālinātās mācīšanās laikā ir grūts un kas patīkams, izsludināts skolēnu atziņu konkurss «Mācos pats!». Trīs konkursa uzvarētāji balvā saņems jaunus portatīvos datorus.

Kā, mācoties mājās, visvairāk pietrūkst un kas sagādā grūtības? Kas šādā mācīšanās formātā ir pozitīvs? Un ko no attālinātās mācīšanās varētu saglabāt turpmāk? Konkursam paredzētajos darbos savas pārdomas un sajūtas aicināti atklāt paši skolēni!

Atziņu konkursā aicināti piedalīties 1. līdz 12.klašu skolēni. Galvenais uzdevums – dalīties atziņās un pārdomās par attālināto mācīšanos, akcentējot gan izaicinājumus, gan ieguvumus. Atziņas konkursam var iesniegt formātā pēc savas izvēles, piemēram, rakstveidā, video vai audio formātā, kā foto galeriju, zīmējumu, kolāžu vai citā radošā formātā. Konkursā aicināti iesaistīties arī skolotāji!

Konkurss palīdzēs izzināt skolēnu sajūtas un noskaņojumu attālinātās mācīšanās laikā – ieguvumus, grūtības, rastos risinājumus, tāpēc konkursā aicināti iesaistīties arī skolotāji un klašu audzinātāji. Skolotāji aicināti par šo konkursu informēt klasi – konkursa darbs var tikt integrēts arī mācību procesā, piemēram, latviešu valodas stundā, teātra mākslā vai kā saliedējošais darbs klases stundas ietvaros. Tāpat skolotāji klases vai aktīvo skolēnu grupas ietvaros aicināti organizēt iesniegto darbu pirmreizējo izvērtēšanu, individuāli vai kopā ar klasi vienojoties par tiem 1-3 darbiem, kurus iesniegt tālākai vērtēšanai konkursa organizatoram. Vietā atzīmēt, ka balvas gaidāmas arī trim skolotājiem – dāvanu kartes 150 eiro vērtībā «Jāņa Rozes grāmatnīcā».

Konkursa organizatoriem iesniegtos darbus vērtēs ekspertu žūrija. Katrā klašu grupā – 1.-4., 5.-9. un 10.-12. – tiks noteikts viens uzvarētājs, kurš saņems galveno balvu – portatīvo datoru «Dell Vostro 3501». Paredzētas arī veicināšanas balvas. Konkursa organizētāji novērtēs arī skolotāju ieguldījumu, apbalvojot katra uzvarētāja atbildīgo skolotāju vai klases audzinātāju, kurš organizēja konkursa norisi klasē un iesūtīja skolēnu darbus konkursa organizatoram.

Konkursu organizē vecāku organizācija «Mammamuntetiem.lv», realizējot iniciatīvu «Mācos Pats», to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija. Konkursā var piedalīties ikvienas izglītības iestādes 1. – 12.klases skolēns un skolotājs. Skolēnu radošie darbi jāiesūta uz e-pasta adresi fonds@mammamuntetiem.lv līdz 16.aprīlim. Konkursa uzvarētāji tiks izziņoti 27.aprīlī. Visi dalībnieki aicināti iepazīties ar konkursa nolikumu vietnē www.macospats.lv.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!