Izsolē iztirgos Suntažu dzelzceļa stacijas ēku

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no wikipedia.org Suntažu dzelzceļa stacijas ēka.

Izsolē iztirgos Suntažu dzelzceļa stacijas ēku

Ritvars Raits

Kā liecina paziņojums oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis», VAS «Latvijas dzelzceļš» elektroniskajā izsolē pārdos veco dzelzceļa stacijas ēku, kas atrodas Suntažos. Izsole sākies 26.augustā pulksten 13.00, stacijas ēkas sākumcena noteikta 7044 eiro apmērā.

Izsoles dalības maksa ir 182 eiro, kā arī tās dalībniekam jāiemaksā pirkuma nodrošinājums 10% apmērā no izsoles sākumcenas.

Suntažu stacija atradās pie dzelzceļa līnijas Rīga-Ērgļi, kas slēgta jau pirms daudziem gadiem. Šajā laikā sliežu ceļa vieta kļuvusi par taisnu un salīdzinoši labas kvalitātes grants ceļu tiem, kas no Rīgas apvedceļa vēlas ātrāk nokļūt uz savām mājām dzelzceļa līnijas tuvumā. Suntažu stacijas ēka nebūs pirmā, kas tiek pārdota. Pirms dažiem gadiem dabas pētnieks un TV raidījumu vadītājs Māris Olte sāka sarunas ar «Latvijas dzelzceļu» par Ērgļu stacijas iegādi. Notika izsole, kurā Olte piedalījās kā vienīgais pretendents, stacijas ēku viņš iegādājies par 6000 eiro. Līdz ar šo pirkumu Māris Olte atgriezies uz dzīvi dzimtajos Ērgļos, bijušajā dzelceļa stacijas ēkā viņš jau veicis ievērojamus remontdarbus. Olte tajā ierīkojis neformālu vietējo kultūras un tūrisma centru, kur jau notiek dažādi pasākumi, tostarp tiek lasītas izglītojošas lekcijas. Centra nosaukums ir «Nevalstisko organizāciju satikšanās vieta».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!