Izstāde «Stundā sēdēšu klusu» Birzgales muzejā

[ A+ ] /[ A- ]

Dažas dienas pirms skolas sākuma Birzgales muzejā «Rūķi» pulcējās Birzgales pamatskolas nākošie pirmklasnieki, lai iepazītos ar ceļojošo izstādi «Stundā sēdēšu klusu».

Ogres Vēstures un mākslas muzejā pērn augustā atklātā izstāde «Stundā sēdēšu klusu» jau sākotnēji tika iecerēta kā ceļojošā ekspozīcija. Šoruden tā «pārbraukusi» pāri Daugavai uz Birzgales muzeju «Rūķi».

Ar to jau iepazinušies gan viesi no Ķekavas, gan vietējie interesenti. Sestdien, 28. augustā, muzejā pulcējās Birzgales pamatskolas nākošie pirmklasnieki, viņu vecāki, klāt bija arī 1. klases audzinātāja Baiba Petrovska.

«Kur mūsu akmeņi?» jautāja bērni, ienākot muzejā. Jā, pirmsskolas izglītības iestādes «Birztaliņa» nu jau bijušie audzēkņi pavasarī Muzeju nakts pasākumam bija galvenie izstādes «Akmeņu pelēkais skaistums» veidotāji. Viņi ar parastajiem zīmuļiem centās attēlot gleznotāja Raimonda Bergmaņa Daugavmalas karjerā atrastos interesantos akmeņus. Dāvanā bērni saņēma fotogrāfijas no pašu veidotās izstādes un uzzināja, ka viņu darbi arī veido pagasta vēsturi, jo zīmējumi papildina muzeja krājumu. Kopā ar skolotājām Ingrīdu Puišeli un Aldu Daudzi-Krastiņu mazie arī ziemā – Meteņu laikā jandalēja muzeja piesnigušajā pagalmā.

Sestdien bērni aplūkoja gan seno skolas somu un pārtikas lādīti, gan uzzināja, ko nozīmē mācību priekšmets «Dzirdes mācība», pielaikoja pionieru vienības karognesēja lentu, noskaidroja, ka, labi zīmējot, var saņemt 1000 latus un par šo naudu skolai nopelnīt jaunas durvis (tā veicās Birzgales bērniem, kad pirms dažiem gadiem viņi uzvarēja Latvijā organizētajā piena reklāmas konkursā). Par šo izstādi pirmklasnieki varēs noskatīties arī filmu, šoreiz jau skolā. Ieskanējās divi kādreizējie skolas zvani, pirmklasnieki zem solījuma «Stundā sēdēšu klusu» parakstījās muzeja viesu grāmatā. Tad kopīga bilde ar mammām un cienasts rūķu istabā – smaržīga tēja un kliņģeris. Lai veiksmīgas skolas gaitas visiem, īpaši Birzgales pamatskolas pirmklasniekiem.

Valentīna Pastara foto