Izvairīšanās no soda izciešanas situāciju tikai pasliktina

[ A+ ] /[ A- ]

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Karīna Larionova

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa darbinieki janvārī prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevuši 18 kriminālprocesus. Par savu rīcību atbildēs vairāki autovadītāji, kuri izraisījuši smagus ceļu satiksmes negadījumus, veikalu zagļi, kā arī suņa saimnieks, kura četrkājainais draugs sakoda bērnu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Karīna Larionova informē, ka janvārī kriminālvajāšana uzsākta pret 1984.gadā dzimušo Uģi un 1977.gadā dzimušo Viktoru, kuri izvairījušies no brīvības atņemšanas soda izciešanas un tādējādi savu stāvokli ir tikai pasliktinājuši, jo saskaņā ar Krimināllikuma 312.pantu par minēto noziedzīgo nodarījumu vīriešiem draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Cietumā var nonākt arī par kafijas zādzību

Bet 1988.gadā dzimušais Antons uz apsūdzēto sola nonāks par atkārtotu zādzību. Minētais vīrietis pagājušā gada 29.decembrī veikalā Ogrē, Vidus prospektā, nozaga septiņas zobu pastas tūbiņas. Ne vienreiz vien likumsargu redzeslokā nonācis arī 1983.gadā dzimušais Vitālijs, kurš šoreiz atbildēs par divu kafijas paciņu zādzību 10.janvārī no veikala Ogrē, Brīvības ielā. Šis pats vīrietis atbildēs arī par sintētiskā kažoka zādzību Ogres tirgū, laikā no pagājušā gada 20. līdz 23.novembrim. Kriminālvajāšana uzsākta arī pret 1988.gadā dzimušo Juriju un 1987.gadā dzimušo Aleksandru, kuri pagājušā gada 20.oktobrī veikalā Ogrē, Brīvības ielā, nozaga divas degvīna pudeles. Minētie vīrieši šajā pašā veikalā degvīna pudeli bija nozaguši jau 15.oktobrī un, protams, atbildēs arī par šo likumpārkāpumu. Regulāri zādzības tirdzniecības vietās izdara arī 1988.gadā dzimusī Ieva, kura šoreiz uz apsūdzēto sola nonāks par sešu maltās kafijas «MERILD» paciņu zādzību veikalā Ogrē, Vidus prospektā, pagājušā gada 28.decembrī.

Braukšana reibumā ir noziegums

Uz apsūdzēto sola sēdīsies arī 1983.gadā dzimušais Jānis, kurš 9.janvārī Ogrē, Skolas ielā, būdams 1,15 promiles stiprā alkohola reibumā, turklāt bez vadītāja apliecības, vadīja automašīnu «CHRYSLER 300M». No atbildības neizdosies izvairīties arī 1949.gadā dzimušajam Edvīnam, kurš pagājušā gada 22.novembrī bez tiesībām un 0,50 promiles stiprā alkohola reibumā ar automašīnu «VW JETTA» brauca Taurupes pagastā. Kriminālvajāšana uzsākta arī pret 1978.gadā dzimušo Armīnu, kurš pagājušā gada 26.decembrī, būdams alkohola reibumā, turklāt izvairoties no tiesību ierobežošanas soda izciešanas, Ogrē, Daugavas ielā, vadīja automašīnu «MAZDA 323».

Neuzmanībai pie auto stūres var būt smagas sekas

Bet kāds cits vadītājs – 1964.gadā dzimušais Zigurds – atbildēs par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu. Pagājušā gada 18.maijā minētais vīrietis Suntažu pagastā vadīja automašīnu «VW POLO», autoceļa Suntaži – Laubere 2.kilometrā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā cieta pats vadītājs, kā arī 1976.gadā dzimusī pasažiere, kura guva smagus miesas bojājumus. Jāpiebilst, ka vīrietis automašīnu vadījis alkohola reibumā, kas pārsniedz pieļaujamo normu. Autovadītājam veikta psihiatriskā ekspertīze un tiks lemts par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu. Par negadījuma izraisīšanu atbildēs arī 1991.gadā dzimušais Valērijs, kurš Ogrē, Rīgas ielas un Kalna prospekta krustojumā, vadīja automašīnu «AUDI 80» un, veicot kreiso pagriezienu, izraisīja sadursmi ar automašīnu «VOLVO». Negadījumā cieta un smagus miesas bojājumus guva 1996.gadā dzimusī automašīnas «VOLVO» pasažiere.

Atnāk ciemos un apzog kaimiņa dzīvokli

Uz apsūdzēto sola sēdīsies arī 1979.gadā dzimušais Dmitrijs, lai atbildētu par svešas kredītkartes nelikumīgu izmantošanu pagājušā gada 6.decembrī Ogrē, Brīvības ielā. Minētais vīrietis no svešā bankas konta noņēma 85 latus.

Policijas darbinieki ierosinājuši uzsākt kriminālvajāšanu arī pret1991.gadā dzimušo Mārtiņu, kurš pagājušā gada 10.decembrī atnāca ciemos pie kāda drauga Rembatē, Ķeguma ielā, un apzaga viņa kaimiņu dzīvokli, kurā tobrīd neviens nedzīvoja. Garnadzis sabojāja dzīvokļa durvis, nozaga krānus un radiatorus, kurus nodeva metāllūžņos. Bet 1953.gadā dzimušais Viktors uz apsūdzēto sola sēdīsies, lai atbildētu par kanalizācijas akas vāka zādzību Ogrē, Kalna prospektā, pagājušā gada 8.decembrī.

Suņa ķēde bija par garu

Par savu rīcību atbildēs arī 1988.gadā dzimušais Dairis, kurš pagājušā gada 12.septembrī Krapes pagastā Lobes autobusa pieturā savam paziņam Jānim nodarīja vidēja smaguma miesas bojājumus. Kriminālvajāšana uzsākta arī pret 1953.gadā dzimušo Egīlu, kurš atbildēs par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā pagājušā gada augustā minētā vīrieša suns Meņģelē sakoda nepilngadīgu bērnu. Lai gan suns bija piesiets, tā ķēde bija pārlieku gara, un dzīvniekam radās iespēja iekost bērnam, kurš gāja pa koplietošanas ceļu.