Ja rodas aizdomas par koronovīrusu, jāvēršas Latvijas Infektoloģijas centrā

[ A+ ] /[ A- ]

Ja rodas aizdomas par koronovīrusu, jāvēršas Latvijas Infektoloģijas centrā

Marta Poga

Diemžēl aizvien vairāk saslimšanas un pat nāves gadījumu, ko izraisījis Ķīnas Hubei provincē un tās galvaspilsētā Uhaņā uzliesmojušais koronovīruss, tiek konstatēts arī Eiropā. Tā, piemēram, aizvadītās nedēļas nogalē Itālijā reģistrēts straujš elpceļu vīrusa gadījumu skaita pieaugums, īpaši Milānai pieguļošajā Lombardijas apgabalā. Nebūt nav neiespējami, ka, iedzīvotājiem ceļojot, šī bīstamā saslimšana varētu pietuvoties arī Latvijai.

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs norāda, ka Ogres slimnīcā nav infektologa, tāpēc, ja rodas aizdomas par inficēšanos ar koronovīrusu, pieaugušajiem pēc palīdzības jāvēršas Latvijas Infektoloģijas centrā, bet bērniem – Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur iespējams veikt pārbaudes. «Ja saslimušais ir smagā stāvoklī, jāsauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, ja vieglā formā, tad uz specializēto ārstniecības iestādi jādodas ar personīgo transportu,» norāda D.Širovs.

Pagaidām Latvijā nav reģistrēti inficēšanās gadījumi ar koronovīrusu, taču mediķi personām, kas atgriezušās no komandējuma vai ceļojuma uz Ķīnu un šai valstij pieguļošajiem areāliem, iesaka noteiktu laiku – aptuveni divas nedēļas – uzturēties karantīnā.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija, Tuvo Austrumu respiratorā sindroma koronavīrusus (MERS – CoV) izraisa elpceļu slimības, kuras izpaužas, sākot no viegliem simptomiem līdz smagai pneimonijai (plaušu karsonim). Sākotnējās pazīmes ir nespecifiskas. Akūtu elpceļu saslimšanas klīniskā aina ietver drudzi, klepu, elpas trūkumu, apgrūtinātu elpošanu un pneimoniju. Cilvēkiem ar novājinātu imunitāti, gados vecākiem un ar hroniskām slimībām slimojošiem (piemēram, diabēts, onkoloģiskām slimībām, hroniskām plaušu saslimšanām) var dominēt netipiski simptomi, piemēram, caureja. Dažiem pacientiem novērota orgānu, visbiežāk nieru, mazspēja vai septisks šoks. MERS – CoV avots un cilvēku inficēšanās apstākļi vēl nav pilnībā skaidri, tāpat kā šīs slimības ārstēšana.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!