Jānis Kaijaks: «Lai dzīvo Bušona! Lai dzīvo Ogre!»

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvara Raita foto Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (priekšplānā) pēc pirmizrādes apsveic Ogres pilsētas teātra radošo komandu.

Jānis Kaijaks: «Lai dzīvo Bušona! Lai dzīvo Ogre!»

Ritvars Raits

Svētdien, 25.oktobrī, Ogres teātris, būdams jau Ogres pilsētas teātra statusā, skatītājus sagaidīja Ogres novada Kultūras centra (ONKC) lielajā zālē, kur iepriecināja viņus ar pirmizrādi – Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa «Lai dzīvo Bušona!» iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā.

Jāpiebilst, ka sākotnēji bija paredzēts šo izrādi spēlēt Ogres teātra telpās, bet, lai būtu daudz vairāk vietas, kas ļautu ievērot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus, tā tika pārcelta uz ONKC lielo zāli. Reizē tā bija arī iespēja jau pirmizrādē šo lugu iestudējumu noskatīties vēl vairāk skatītājiem, jo uz Ogres teātra mazo zāli visas biļetes jau sen bija izpirktas.

Ritvara Raita foto Ogrēnieši Kalvis Kravalis, Andris Peismalietis un Andris Krauja uz skatuves gatavi aizstāvēt arī Bušonu.

Pirmizrādi ar īsu uzrunu atklāja Ogre pilsētās teātra režisors Jānis Kaijaks, kurš teica: «Šis mums ir ļoti nozīmīgs brīdis – pirmo reizi spēlēt izrādi kā Ogres pilsētas teātrim. Pilsētas, kuru mēs mīlam un ar kuru lepojamies. Paldies visiem – Ogres novada domei, Ogres novada Kultūras centram, iedzīvotājiem un skatītājiem – visiem, kas mums palīdzējuši, atbalstījuši un ticējuši!»

 

 

 

 

Ritvara Raita foto Aktrises Margaritas Luteres atveidotajai Odetai šajā izrādē nākas ne vien spēlēt teātri, bet arī diezgan daudz dejot un divas reizes pat bija jāizlec pa logu…

Iestudējums, kas sastāvēja no diviem cēlieniem un bija ar 15 minūšu ilgu starpbrīdi, turpinājās vairāk nekā divas stundas. Lai arī izrādē ir tikai četras darbojošās personas, luga – eirofarss ne uz mirkli neļāva skatītājiem garlaikoties, jo tajā bija gana daudz joku un amizantu situāciju. Savā ziņā Bušonai un Latvijai pat ir daudz līdzīgu problēmu, piemēram, ja skolā būs mazāk par četriem skolēniem, tad to slēgs. Lai tas nenotiktu, 5.klasē mācījās pilsētas mēra jaunākais brālis…

Lugas pirmizrādē bušoniešu lomās iejutās Andris Peismalietis (Žaks, Bušonas mērs), Margarita Lutere (Odeta, Žaka sekretāre), Kalvis Kravalis (Nikolā, Žaka brālis) un Andris Krauja (Robērs Flapī, Eiroparlamenta ierēdnis, vēlāk arī Bušonas pilsonis). Odetas lomu gatava nospēlēt arī Anita Saukane, bet Nikolā – Bruno Āriņš). Režisors – Jānis Kaijaks, scenogrāfs – Ernests Austriņš, kostīmu māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks – Ansis Imaks, gaismu, skaņu operators – Krišjānis Kārlis Kupčs, dekorāciju meistars – Juris Gasparovičs, šuvēja – Mairita Ose, grima māksliniece – Linda Vilkārse, radošā direktore – Ieva Rodiņa.

(..)

Šī pirmizrāde bija neparasta ar to, ka visi skatītāji arī izrādes laikā bija sejas aizsargmaskās. (..) Par mūsu teātra cilvēku optimismu liecina kaut vai režisora Jāņa Kaijaka uzsauciens pēc svētdien notikušās pirmizrādes: «Lai dzīvo Bušona! Lai dzīvo Ogre!»

Visu rakstu lasiet 27.oktobra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!