Jānis Kozlovskis: «Forši bija noslēgt savu apli ar uzvaru»

[ A+ ] /[ A- ]

28.augustā Smiltenes sporta kompleksā «Teperis» tika aizvadīts Latvijas čempionāta autokrosā piektais un reizē noslēdzošais posms. Komandas SK «Ogre» vadītājs Jānis Kozlovskis sarunā ar «OVV» pastāstīja par ogrēniešu sekmēm, kā arī par to, ka nolēmis likt punktu savai autokrosa braucēja karjerai.

No SK «Ogre» autobraucējiem vislabākie sasniegumi bija Mikum Neško, kurš, kā jau ziņots iepriekš, «Xtreme» bagiju klasē par Latvijas čempionu kļuva jau vienu kārtu pirms čempionāta finiša. Tas gan ogrēnietim netraucēja lieliski startēt arī «Teperī», kur viņš spraigā cīņā apliecināja savas čempiona pilnvaras, vēlreiz finišējot pirmajā vietā.

Kā sarunā atzina J.Kozlovskis, pārējiem Ogres novada autobraucējiem šajās sacensībās tik labi neveicās. Māris Mardoks, kurš startē klasē «Super2000», šajā sezonā vajāja dažādas tehniska rakstura problēmas. Čempionāta kopvērtējumā viņam tikai 8.vieta. Juniora Jēkaba Lindem šajā sezonā klājās līdzīgi, lai gan vienā posmā viņš startēja ļoti labi. Arī Jēkabs finišēja tabulas vidusdaļā.

Par samērā sekmīgu aizvadīto sezonu var uzskatīt Jānis Kozlovskis (juniors), kurš arī startēja «Xtreme» bagiju klasē, tikai junioru ieskaitē. Visas sezonas laikā ogrēnietis nopietni cīnījās par 3.vietu, tomēr kopvērtējumā ierindojās 4.vietā. Kā par savu dēlu izteicās Jānis Kozlovskis (seniors), jaunajam autobraucējam vēl ir kur augt, viņš šajā sporta klasē bija pats jaunākais. Nākamgad puisim noteikti būšot vēl labāki rezultāti.

Pats sevi Jānis Kozlovskis nosauca par autosporta veterānu, stāstot, ka šogad piedalījies tikai dažās sacensībās. Viņš ar B6000 bagiju, tautā sauktu par krokodilu, startēja Latvijas kausa izcīņā. Sezonas noslēguma sacensībās šajā klasē bijusi ļoti liela un nopietna konkurence, jo piedalījās ne tikai latvieši, bet arī igauņu autokrosa braucēji. Kozlovskis, to redzot, pēdējā brīdī arī pieņēma lēmumu stāties uz starta līnijas. Visas dienas gaitā tieši ogrēnietim piederēja līdera gods, ko izdevās nosargāt arī finālbrauciena laikā.

Jānis Kozlovskis sarunā pauda: «Jau visu sezonu man bija tāda nojauta, ka laikam jau šim visam ir jāmet miers. Pirms trim gadiem es beidzu savu karjeru klasē B600, kur startēju ar automašīnu «Toyota MR2». Pēc tam tikai sava prieka pēc reizēm braucu ar lielo bagiju. Izskatās, ka jāmet arī šim ir miers, jo ļoti daudz laika aizņem darbs, kas man jāiegulda mana dēla kā autosportista attīstībā, viņa tehnikas sagatavošanā un treniņos. Tāpēc savai mašīnai man vairs praktiski neatliek laika. Nav vairs spēka, lai es varētu gan junioru gatavot un viņa tehniku remontēt, gan arī savu tehniku vēl savest kārtībā. Izskatās, ka man jānoslēdz kaut kāds savs aplis, forši bija to noslēgt ar uzvaru lielā konkurencē, tās sajūtas bija tādas diezgan patīkamas.»

Visu rakstu lasiet 6. septembra avīzē