Jānis Vitenbergs: «Ogrē šobrīd būvē to, kas nākotnē būs aktuāls visā valstī»

[ A+ ] /[ A- ]

Jānis Vitenbergs: «Ogrē šobrīd būvē to, kas nākotnē būs aktuāls visā valstī»

Dzintra Dzene

Aizvadītajā piektdienā, 16.aprīlī, Ogrē viesojās ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš kopā ar Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un domes priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu apmeklēja vairākus būvniecības objektus – topošo Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) ēku, gājēju tiltu pār Ogres upi un aizsargdambi (straumvirzi) Rīgas HES akvatorijā. Ministrs pabija arī pērn uzbūvētajā Pārogres industriālajā parkā, paviesojās Biomasas katlu mājā un aplūkoja bijušās sanatorijas «Ogre» restaurēto zāli ar Anša Cīruļa sienas gleznojumiem.

Viena no J.Vitenberga prioritātēm ir koka būvniecības attīstība jeb zaļāka Latvija, tāpēc ministrs īpašu interesi izrādīja par jaunās OCB ēkas būvniecību.

«Ogrē esmu viesojies jau iepriekš, bet man šodien bija svarīgi iepazīties ar bibliotēkas būvniecību. Nav noslēpums, ka mana kā ekonomikas ministra prioritāte ir attīstīt Latvijā koka būvniecību, vēl jo vairāk, izmantojot vietējos materiālus, tos resursus, kas mums ir šeit, uz vietas. Esmu patīkami pārsteigts, kā Ogres novada pašvaldība redz attīstību, runājot tieši par jauno bibliotēku – šeit top koka ēka ar mūsdienīgiem risinājumiem. Ogrē šobrīd tiek uzbūvēts tas, kas nākotnē būs aktuāls visā valstī. Tas, ko mēs šodien redzējām Ogrē, ir pirmie asni, kas tiek dzīti, un to varēs rādīt kā labu piemēru nākotnē,» saka J.Vitenbergs, norādot, ka šonedēļ ar nozares pārstāvjiem parakstīts memorands par koka būvju attīstīšanu Latvijā. Ministrs atbalsta arī bibliotēkas ieceri kā radošu, pieejamu, draudzīgu plaša spektra pakalpojumu vietu. «Tā nebūs tikai grāmatu paņemšana vai lasīšana uz vietas. Tā būs brīvā laika pavadīšanas vieta ar iespēju rīkot dažādus pasākumus. Domāju, ka šī ēka nākotnē būs liels pienesums visam jaunajam Ogres novadam,» norāda ministrs. Savukārt E.Helmanis piebilst, ka OCB ēka tiek būvēta ar rītdienas tehnoloģijām. Savulaik šim vērienīgajam projektam Ogres novada pašvaldība piesaistīja piecu miljonu līdzfinansējumu, tieši pateicoties modernajām tehnoloģijām un tehniskajiem risinājumiem.

Tālākās vizītes ietvaros ministrs apmeklēja arī pērn uzbūvēto Pārogres industriālo parku, kurā šobrīd noris sagatavošanās darbi ražošanas uzsākšanai. J.Vitenbergs norāda, ka Ekonomikas ministrija Eiropas Atveseļošanās un noturības mehānisma ietvaros vēlas Latvijā attīstīt piecas šādas nacionāla līmeņa industriālās zonas, lai nodrošinātu vienmērīgu attīstību arī reģionos. Minētos centrus izvēlēs konkursa ietvaros, kur pašvaldības varēs piedāvāt savas ambiciozās idejas. «Augstu tehnoloģiju izmantošana ir tas, ko mēs vienmēr esam vēlējušies attīstīt. Ogrē šis centrs patiešām ir iespaidīgs un moderns, bet pats galvenais, ka uzņēmums jau ir ievākšanās procesā un šeit, uz vietas, tiks radītas120 jaunas labi apmaksātas darba vietas. Redzams, ka Ogres novada pašvaldība no savas puses ir izdarījusi visu, lai uzņēmums varētu uzsākt darbu un nodrošināt darbavietas. Domāju, tas būs darbs jauniešiem, arī vietējiem Ogres tehnikuma absolventiem,» norāda ministrs.

E.Helmanis pauda gandarījumu par ekonomikas ministra augsto novērtējumu pašvaldības darbam saistībā ar Pārogres industriālā parka izveidi, kas, kā atzina ministrs,  ir viens no labākajiem risinājumiem, kādu viņš ir redzējis valstī.

J.Vitenbergs atzinīgi novērtēja arī jauno gājēju tiltu pār Ogres upi, pie kura J.Čakstes prospekta pusē, starp citu, tiek izbūvēts arī luksofors, jo šajā vietā ir ass ceļa līkums un ir svarīgi padomāt par potenciālo tilta izmantotāju drošību. Ministrs apskatīja arī aizsargdambi (straumvirzi) Rīgas HES akvatorijā un biomasas katlumāju, kurā kā kurināmo izmanto šķeldu – vietējo atjaunojamo resursu, un aplūkoja bijušās sanatorijas restaurēto zāli ar Anša Cīruļa sienas gleznojumiem – šis objekts ir ieguvis 2. vietu konkursā «Gada balva būvniecībā 2020».

«Šodien Ogrē redzēju daudz jaunu infrastruktūras objektu un objektus cilvēka labsajūtai. Domāju, ka šis būs ieguvums arī visam jaunajam Ogres novadam un tā iedzīvotājiem,» atzina J.Vitenbergs.

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!