Jauka tradīcija – svinēt savas mājas dzimšanas dienu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogrēnieši – Skolas ielas 7 iedzīvotāji – svin sava nama 45. dzimšanas dienu.

Ar atmiņu stāstiem, lielu torti, pīrādziņiem, 45 svecītēm un salūtu – lūk, tā savas mājas dzimšanas dienu nosvinēja Skolas ielas 7 mājas iedzīvotāji.

Skolas iela 7 ir no pirmajām uzceltajām mājām Skolas ielas masīvā. Gandrīz pusgadsimtu māja ir devusi patvērumu daudziem cilvēkiem. Pateicoties enerģiskajai mājas vecākai Annai Tarasevičai, iedzīvotāji nolēma nosvinēt mājas 45 gadu jubileju. Pagalmā pie tortes un piparmētru tējas sanāca gan visvecākie, gan visjaunākie iedzīvotāji.

«Mūsu mājas Katiņai jau astotais desmits, un visa dzīve pagājusi vienistabas dzīvoklītī piektajā stāvā. Viņa nesūdzas un nevaid par likteni, vienmēr ir iznesīga un stipra garā un atbalsta savu dzīvesbiedru Emīlu. Apbrīnoju viņus un grūtos brīžos ņemu piemēru,» par savas mājas iedzīvotājiem sirsnīgi stāsta Annas kundze.

Blakus ar māmiņu un tēti ērti ierīkojies šogad dzimušais Ralfs. Zilās acis un jaukais smaids nevienu neatstāj vienaldzīgu. Janīnai šodien vārda diena, arī viņu visi sirsnīgi apsveic un novēl labu veselību. Tepat arī Marinas kundze, kas katru gadu, neskatoties uz veselības problēmām, stāda puķes pie soliņa, uz kura mēdz atpūsties nama iedzīvotāji.

«Ilgi gadi nodzīvoti kopā. Kopā arī cenšamies uzturēt māju kārtībā. Pēdējā laikā ir aktuāla kabeļu izvietošana trepju telpās, mēs izlēmām paši šo lietu sakārtot. Paldies Mārim un Pēterim par atbalstu un pašaizliedzīgu darbu, jo viņiem neviens nemaksāja par kabeļu šahtas sakārtošanu,» stāsta mājas vecākā.

Nedaudz ar nokavēšanos ierodas Skaidrīte ar Valdi. Katru gadu Skaidrītes logi ar puķu groziem tiek nominēti kā skaistākie pilsētā un uzvar konkursā. Pēc mājas vecākās stāstītā, arī Valdis nekad neatsaka palīdzību remonta darbos, ir nosvērts un saprotošs.

Vēlāk svinētāju pulciņam pievienojas pašvaldības aģentūras «Mālkalne» sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe. Mājas vecākā viņai izrādīja māju, puķes un pagalmu.

«Ar Gundegu mani saista ilggadīga veiksmīga sadarbība. Viņa vienmēr atbalstījusi manas idejas un palīdzējusi tās realizēt. Šovakar Gundega uzdāvināja mums gleznu un novēlēja visiem laimi,» pastāsta mājas vecākā.

Sāk tumst, un te bija tas pārsteigums! Virs katrām ārdurvīm tiek aizdedzinātas 15 sarkanbaltas sveces – kopā 45. Un nogrand īsts salūts.

Sarunas noslēgumā mājas vecākā teic: «Lai visās mājās ir miers un saticība!»

Sveces vēl ilgi deg nakts tumsā. Bet mājas iedzīvotāji iet pie miera ar domu, ka vēl pāris paaudzēm vajadzētu izmantot šī nama patvērumu un siltumu.

Foto no personiskā arhīva