Jaunie Ikšķiles pianisti priecē ar labu sniegumu Starptautiskajā konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunie Ikšķiles pianisti priecē ar labu sniegumu Starptautiskajā konkursā

Marta Poga

Aizvadītā  gada nogalē Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) norisinājās IX Starptautiskais Kameransambļu konkurss «NOVA MUSICA». Tajā ar labiem panākumiem startēja arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas (IMMS) audzēkņi, iegūstot Atzinību.

Valstī noteikto ierobežojumu dēļ konkurss notika attālināti, un starptautiska žūrija vērtēja dalībnieku iesūtītos videoierakstu.

Ierobežojumu dēļ muzicēšana kolektīvos ilgu laiku bija liegta, bija ierobežota iespēja kopīgi mēģināt, tāpēc konkursā piedalījās mazāks ansambļu skaits nekā ierasts – deviņi ansambļi –  sākot ar populārajiem klavieru duetiem līdz ansambļiem, kur ar klavierēm saspēlējās stīgu instrumentālisti, akordeonisti un pūšaminstrumentālisti.

Konkursa dalībniekiem bija jāatskaņo divi skaņdarbi, kas ir sacerēti laika posmā no 1921.gada līdz 2021.gadam.

IMMS pārstāvēja jauno pianistu duets – Rūta Lejiņa un Reinis Grundulis (pedagogs Zanda Grīnberga – Grundule), atskaņojot programmu: A.Kalniņš «Krauklīts sēž ozolā» no cikla 10 latviešu tautasdziesmas klavierēm četrrocīgi un A.Hačaturjans «Zobenu deja» no baleta Gajanē A.Andersona aranžējumā. Jaunie Ikšķiles mūziķi ieguva Atzinību par veiksmīgu piedalīšanos konkursā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!