Jauniešiem vasarā piedāvā darbu veikalos

[ A+ ] /[ A- ]

Vasaras mēneši jauniešiem ir arī laiks, kad var nopelnīt paša spēkiem un līdz ar to – iztērēt naudiņu pēc saviem ieskatiem.

 

Veikalu tīkls «Maxima» arī šovasar sola nodrošināt darbu 300 jauniešiem, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu un ieguvuši vismaz pamatizglītību. Jaunieši varēs strādāt no 1.jūnija līdz pat 31.augustam, saņemot tādu pašu atalgojumu kā pastāvīgie «Maxima» darbinieki. Uzņēmums jau vairākus gadus piedalījies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētajā vasaras nodarbinātības programmā. Kaut gan šajā gadā NVA programmu neīstenos, «Maxima» turpinās iesākto ceļu. Viens no būtiskākajiem uzņēmuma mērķiem ir modināt jauniešos interesi par tirdzniecību. Kas zina, varbūt tuvākajā nākotnē viņi jau atgriezīsies kā kvalificēts darbaspēks?

Detalizētāk stāsta «Maxima Latvija» preses sekretārs Ivars Andiņš: «Ogres rajonā, kas pēc teritoriālās reformas sadalīts četros novados, kopumā ir pieci veikali «Maxima». Visos šajos veikalos vasarā tiks nodrošināts darbs jauniešiem – pilngadību sasniegušie varēs strādāt par kasieriem un zāles darbiniekiem. Savukārt tiem, kuri ir vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem, būs iespēja pildīt jaunāko pārdevēju palīgu pienākumus. Lai jaunieši veiksmīgāk spētu iejusties jaunajā vidē un atbildīgajos darba pienākumos, viņu darbību pārraudzīs maiņas vadītājs vai veikala administrators.»

«Kāds būs jauniešu darba grafiks?»

«Veikalu tīklā «Maxima» viņi varēs strādāt visu vasaru, proti, trīs mēnešus, vai arī izvēlēties sev vēlamo periodu, taču darba līgums netiks slēgts uz īsāku laiku par vienu mēnesi. Pēc darba līguma noslēgšanas jaunieši strādās Darba likuma noteiktajā kārtībā – nepilngadīgie ne ilgāk par 7 stundām dienā un 35 stundām nedēļā. Šiem jauniešiem, neraugoties uz maiņu darbu, svētdiena būs brīvdiena.»

«Kā pieteikties darbā, vai pastāv alternatīvi varianti?»

«Tā kā ir sagaidāms liels pieteikumu skaits, pieteikšanās tiek organizēta, izmantojot veikalu tīkla «Maxima» mājas lapu. Mājas lapā izskaidrotas gan prasības kandidātam, gan viņa pienākumi, kā arī norādīti dokumenti, kas nepieciešami, lai iestātos darbā. www.maxima.lv mājas lapā, sadaļā www.maxima.lv/karjera, ir pieejama arī pieteikuma anketas forma. Ja jauniešiem nav iespēju piekļūt internetam, viņi var sūtīt savu pieteikumu un CV SIA «Maxima Latvija» Personāla vadības departamentam – fakss: 67350855 un 67350843, adrese: Spīķeru iela 8, Rīga, LV – 1050.»

«Kā notiks atlase, par ko vēl jauniešiem būtu jāpadomā?»

«Nepilngadīgo kandidātu vidū priekšroka tiks dota jauniešiem ar atbilstošu izglītību (arī nepabeigtu) vai darba pieredzi tirdzniecībā. Tiks ņemtas vērā valodu zināšanas un atbilstība kandidātam izvirzītajām prasībām. Attiecībā uz 16 līdz 18 gadus vecajiem tiks vērtēts, cik precīzi un pareizi aizpildīts pieteikums, kādas vēlmes jaunietis ir izteicis un kādu papildinformāciju sniedzis. Vispirms būs telefonintervija, pēc kuras atbilstošākie kandidāti tiks aicināti uz interviju klātienē. Ja jaunietis jau iepriekšējās vasarās būs veiksmīgi strādājis veikalu tīklā, tā, neapšaubāmi, būs liela priekšrocība.»

«Vai topošie darbinieki jau sarosījušies?»

«Patlaban darbam «Maxima» veikalu tīklā pieteikušies krietni vairāk nekā 300 jauniešu visā Latvijā, iesūtīts vairāk darba piedāvājumu, nekā ir jauniešiem plānoto darba vietu, taču visi iesūtītie pieteikumi tiks izskatīti. Sākotnēji apkoposim pieteikumus pa novadiem.»