Jauniešu biznesa ideju konkurss

[ A+ ] /[ A- ]

No 29.janvāra līdz 10.februārim 9.-12. klašu skolēnu, kā arī profesionālas izglītības skolu audzēkņu komandas aicinātas pieteikties konkursā par labāko biznesa ideju. Piecas labākās komandas bez maksas varēs piedalīties Globālās vadības konferencē «Vadi vietā, kur esi». GLS Ogre vadības konference notiks 22.martā Ogres novada Kultūras centrā. Tā Ogrē tiek rīkota jau otro gadu.

Pieteikums uz īpašās veidlapas jānosūta elektroniski uz e-pastu: glsogre@gmail.com. Pēc līdzdalības apstiprinājuma saņemšanas biznesa ideja komandām jāiesniedz līdz 1.martam, rezultāti tiks paziņoti 14.martā. Vērtēšana ietver vairākus kritērijus: idejas oriģinalitāte, idejas apraksts un saprotamība, produkts/pakalpojums (izaugsmes iespēja, dzīvotspēja, ieguvumi), ideja atbilst Ogres novada atpazīstamības veicināšanai, ideja ietver sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanu un risina kādu sociālo problēmu vai rada labumu sabiedrībai. Maksimālais punktu skaits, ko katra komanda var iegūt, ir 50.

Mārcis Zanerips, viens no konkursa organizatoriem: «Ir ļoti svarīgi, ka mēs domājam par sava novada attīstību, atpazīstamību, un mēs esam sava novada patrioti, domājam par vērtībām, ko nodosim nākamajām paaudzēm. Tādēļ papildus punktus iegūs komandas, kuru biznesa idejas izcels Ogres novada vai tuvāko reģionu unikalitāti. Otra iespēja saņemt papildus punktus ir ideja par sociālo uzņēmējdarbību. Šī ir iespēja jauniešiem vairāk iedziļināties – ko tad nozīmē sociālā uzņēmējdarbība.»

Konkursa rezultātus vērtēs komisija, kuras sastāvā būs pārstāvji no Ogres novada pašvaldības, Ogres uzņēmēju biedrības, Ogres Tūrisma uzņēmēju biedrības, Ogres novada jauniešu domes, Swedbank, Altum, Labdarības veikala HOPEN un GLS Ogre.