Jaunogres tirgu neslēgs, taču daļā tā teritorijas izveidos stāvlaukumu

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» aptaujātie tirgotāji cer, ka rajonā vienīgās auto stāvvietas atrašanās līdzās veicinās pircēju pieplūdumu.

«OVV» aptaujātie tirgotāji cer, ka rajonā vienīgās auto stāvvietas atrašanās līdzās veicinās pircēju pieplūdumu.

«OVV» redakcijā vērsušies vairāki lasītāji, kurus uztrauc Jaunogres tirgus tālākais liktenis, jo izskanējušas baumas par iespējamo tā slēgšanu, turklāt daļai teritorijas jau ir demontēts nožogojums.

Šo jautājumu «OVV» lūdza komentēt Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Nikolaju Sapožņikovu.

«Pašvaldības rīcībā nav informācijas par iespējamo Jaunogres tirgus slēgšanu. Sakarā ar Mālkalnes prospekta pārbūves darbiem, kas uzsākti vakar, 16.maijā, tiek mainīta transporta kustības shēma, ieskaitot automašīnu novietošanas kārtību, kā arī paredzēti gājēju kustības ierobežojumi. Mālkalnes prospekta pārbūves laikā būs apgrūtināta piekļuve vairākiem objektiem, tostarp arī tirdzniecības vietām (veikals «Elvi», Jaunogres tirgus u.c.), daudzdzīvokļu mājām un Pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» Klientu apkalpošanas centram. Teritorijā pie Jaunogres tirgus uz prospekta pārbūves laiku tiks ierīkots laukums autotransporta novietošanai, samazinot pašreizējo tirgus platību, nevis to slēdzot pavisam,» skaidro N.Sapožņikovs.

Vispirms paredzēts izbūvēt tirgošanās jauno zonu, tad veikt līdzšinējā tirgus plača demontāžu un pagaidu stāvlaukuma izbūvi. «OVV» aptaujātie tirgotāji pret šo ieceri izturas saprotoši un cer, ka pietiks vietas gan viņiem, gan auto stāvvietai, turklāt uzskata, ka rajonā vienīgās auto stāvvietas atrašanās līdzās, iespējams, veicinās pircēju pieplūdumu.

«OVV» jau rakstīja, ka no vakardienas, 16.maija, Ogrē ir uzsākti sen gaidītie Mālkalnes prospekta pārbūves darbi, kurus veic ceļu būves firma SIA «Binders».

Pārbūves laikā maršrutu autobusi kursēs pa apbraucamo ceļu Priežu ielā un Meža prospektā. 16.maija rīta pusē tika nofrēzēts ātrumu ierobežojošais valnis Meža prospektā pie peldbaseina ēkas. Savukārt Priežu ielas pieslēgumā Upes prospektam palielināts izbraukšanas joslas rādiuss, tādējādi nodrošinot pasažieru autobusu pārvietošanos, ņemot vērā to gabarītus. Kopš vakardienas kustība Mālkalnes prospektā ir pilnībā slēgta. Autovadītāji aicināti izmantot apbraucamos ceļus saskaņā ar satiksmes organizācijas shēmu un ievērot ceļa zīmes.

Izstrādājot satiksmes organizācijas shēmu, ir maksimāli ņemti vērā visi aspekti, lai būvdarbu laikā tiktu nodrošināta gan transporta kustība, gan gājēju piekļuve saviem īpašumiem un sabiedriskajām vietām.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un uzņēmējus būt saprotošiem un pieciest ielas būvdarbu laikā radītās neērtības.

Saskaņā ar līgumu Mālkalnes prospekta pārbūves darbi jāpabeidz līdz 2.novembrim.

Dzintra Dzene

Dzintras Dzenes foto