Jebkurā profesijā ir godprātīgie

[ A+ ] /[ A- ]

Pēc drausmīgā notikuma Jēkabpilī avīzes un interneta «miskaste» pilna ar bezjēdzīgiem komentāriem. Gadiem tiek stāstīts, ka policistiem alga par mazu, garantiju par maz.

Izrādās, ka vislielākā garantija vajadzīga pret pašu amatbrāļiem, bet aprēķinātā alga pamatdarbā ir par nostrādātām desmit diennaktīm mēnesī, un arī Jēkabpils policistiem maksā tāpat kā bandītiem, kuri «specreisā» ieradās pēc naudas. Nav taisnība, ka vaina tur, ka policijā darbā pieņem daudz jaunu darbinieku! Šaušalīgo šāvienu galvā (mediji to komentēja kā kontrolšāvienu) izdarīja cilvēks ar lielu darba stāžu policijā un vairākām darbavietām. Diezin, vai kāds tic arī tam, ka nejauši satikās Rīgas un Tukuma policisti un tas ir ārkārtējs gadījums. Profesionāli tiek aplaupīti dārglietu un kažoku veikali, tāpat bankas, un nekas netiek atklāts.

Nesen par filmzvaigznēm kļuva divas Ogres tiesneses, kuras dienu (ne trīs, kā ziņoja mediji) aizbrauca atvaļinājumā, nekomentējot iemeslus. Vai tāpēc nenotika kāda tiesas sēde (spriedumus un citus rakstu darbus taču var padarīt, strādājot ilgāk par noteikto darba laiku)? Toties neviens neanalizē un nefilmē tiesnešus, kuriem ir kredīti simtiem tūkstošos, vai arī mājā tiek glabātas lielas naudas summas. Tiesnešus, kuri negodīgi pilda savu darbu. Mums jāklausās un jālasa stulbi ministru apgalvojumi – tiesnešiem pašiem jāattīrās…

Bet atgriežoties pie policijas darbiniekiem – vai viņiem notiek lekcijas ētikā, psiholoģijā, uzvedības kultūrā? Kultūras iestāžu vadītāji dāsni dala ielūgumus dažādiem priekšniekiem, bet nav dzirdēts, ka brīvbiļete tiktu kādam policistam. Iekšlietu sistēmā darbs ir saistīts ar negācijām, un viņiem pozitīvas emocijas vajadzīgas daudz vairāk nekā tiem, kuri lemj par naudas daudzumu kultūras iestādēm. Jā, Jēkabpils policistiem izmaksāšot pabalstus, ne prēmijas… Tās laikam pienāktos vien Rīgas priekšniekiem. Diezin, vai kārtējā reorganizācija, nosaukuma maiņa ir pareizākais, ar ko sākt sakārtošanu policijā.

… Esmu pārliecināta, ka jebkurā profesijā ir speciālisti, kuri godprātīgi strādā un neklaigā par algas mazumu. «Visu, kas mums derīgs, mēs varam nopirkt par mazumiņu naudas,» pirms vairāk kā simts gadiem rakstīja Aksels Munte.