Jāpanāk, lai varam balsot par cilvēkiem, nevis partijām

[ A+ ] /[ A- ]

Arī es gribu izteikt savas pārdomas par gaidāmajām vēlēšanām un vēlēšanu sistēmu.

Mums pa visiem ir jāpanāk, lai varam balsot par cilvēkiem, nevis partijām. Mēs, vecie ļaudis, tūliņ vēlējāmies balsot tā, kā balsoja pēc Pirmā pasaules kara, bet mēs bijām mazākumā. Domāju, ka no toreizējiem balsotājiem neviens vairs nav dzīvs, bet mums atmiņā palicis vecāku stāstītais. Arī es tagad rakstīšu to, ko savā laikā, kad vēl biju maza meitene, dzirdēju no tēva.

Toreiz ņēma sev vēlamāko sarakstu, tajā nosvītroja visus nevēlamos kandidātus, bet viņu vietā no citiem sarakstiem pierakstīja vēlamos. Katrs pierakstītais bija ieguvis pilnu balsi. Starp ievēlētajiem nebija ne pozīcijas, ne opozīcijas, visu lēma gudri cilvēki. Atceros, ka ar katru gadu dzīvojām labāk un labāk, kaut arī sākums bija grūts, lauki krūmiem apauguši.

Tas par vēlēšanām, bet mani satrauc arī tas, ka vēlas samazināt nerentablās pasta nodaļas. Tagad arī pasta kastīšu, kur iemest vēstules, ir mazāk. Man gadījās tā: iemetu apsveikuma kartiņu netālu no apsveicamā cilvēka dzīvesvietas un cerēju, ka tā adresātu sasniegs tajā pašā dienā, bet nekā – cilvēks apsveikumu saņēma tikai … pēc divām nedēļām. Jaunā kārtība, ka visas vēstules vispirms sūta uz Rīgu, ir ačgārna. Arī šī sistēma ir jāmaina.

Es pati vairs cīnīties nespēju, jo esmu par vecu, bet ceru uz jauniem, gudriem, godīgiem cilvēkiem.