Jumpraviete gūst pamākumus starptautiskā konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Līdz ar Lauru Mucenieci par panākumiem konkursā priecājas arī viņas pedagogs Pēteris Pētersons.

Jumpravas Mūzikas un mākslas skolas absolvente Laura Muceniece jūnija vidū Lietuvā piedalījās starptautiskajā pūšamo instrumentu konkursā, no kura pārveda diplomu par godam nopelnīto 2.vietu.

Lai gan pēc sešu gadu ilgām mācībām Jumpravas Mūzikas un mākslas skolu Laura absolvēja jau pērn, viņa šajā skolā turpina apgūt trombona spēli. «Mācību programma paredz sešu līdz septiņu gadu apmācību skolā. Šobrīd risinām jautājumu par iespēju Laurai, kura ir ļoti talantīga, turpināt mācības mūsu skolā arī nākamajā gadā, jo vispārizglītojošajā skolā jaunā māksliniece ir pabeigusi vēl tikai 8.klasi. Lai gan specializētās mūzikas skolas viņu labprāt uzņemtu savās rindās, jaunietei vēl ir jāiegūst pamatizglītība,» stāsta Jumpravas Mūzikas un mākslas skolas vadītāja Lija Bērziņa.

Nepilna gada laikā Laura jau ir paguvusi iegūt godalgotas vietas divos nozīmīgos konkursos. Pērnā gada novembrī viņa metāla pūšamo instrumentu klasē ieguva pirmo vietu Rīgā notiekošajā starptautiskajā Kārļa Izarta konkursā, savukārt jūnija vidū ar ļoti labiem rezultātiem atgriezās no Kauņas, kur piedalījās pūšamo mūzikas instrumentu IV starptautiskajā konkursā «Gradus ad Parnassum» jeb tulkojumā – «Ceļā uz meistarību».

Uz minēto konkursu Laura devās kopā ar savu pedagogu Pēteri Pētersonu un koncertmeistari Signi Docīti. Pirmo vietu minētajā konkursā dalīja flautiste no Rīgas un lietuviešu puisis, kurš spēlēja nacionālo instrumentu, bet Laura ieguva godpilno 2.vietu. «Spēlēju izvēles programmu – Johana Sebastiana Baha skaņdarbus, Albrehta Bergera koncerta 1.daļu un Rodiona Ščerdina humoresku. Konkursā piedalījās 216 dalībnieki no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas, Moldāvijas, Turcijas un Krievijas. Konkursanti startēja pianistu, akordeonistu, stīgu instrumentu un pūšamo instrumentu klasēs. Savā vecuma grupā sacentos ar 19 citiem konkursantiem un man ir liels prieks par rezultātu,» atzīst jaunā mūziķe. Laura ir pateicīga saviem pedagogiem, bez kuru atbalsta būtu grūti gūt tik labus panākumus, un tieši skolotāji savulaik bija tie, kas pamudināja meiteni pievērsties pūšamajiem instrumentiem. «Šo izvēli ne mirkli neesmu nožēlojusi un jau tagad zinu, ka turpmāko dzīvi saistīšu ar mūziku,» atzīst Laura Muceniece. Bet Pēteris Pētersons smaidot piebilst, ka, pateicoties Laurai, mazās Jumpravas vārds tiek popularizēts pasaulē. «Kad ieradāmies Kauņā, visi, protams, zināja, kur ir Latvija, zināja arī Jūrmalu, bet tādu Jumpravu neviens nezināja. Ceru, ka turpmāk zinās arī Jumpravu,» saka P.Pētersons.

Dzintras Dzenes