Kā atrast sev piemērotāko interneta kredītu ?

[ A+ ] /[ A- ]

Agri vai vēlu katram reiz var pienākt situācija, ka nepieciešams neliels aizdevums. Pieteikties īstermiņa kredītiem iespējams internetā, taču ir vērts noskaidrot, kuri aizdevumi ir izdevīgāki. Izvēloties vienu vai otru variantu,  var ietaupīt, taču precīza summa atkarīga no izvēlētās summas un termiņa. Pirms aizņemties izvērtē savas finansiālās iespējas. Aizņemies atbildīgi.
Kā ietaupīt aizņemoties? 
Piesakoties kredītam, galvenais naudas līdzekļu ietaupījums rodas no atbilstoša piedāvājuma izvēles. Piemēram, kredīts pret auto ķīlu ļauj aizņemties lielāku summu ar ilgāku atmaksas termiņu. Pretendēt uz aizdevumu var klienti, kam ir savs transporta līdzeklis ar derīgu OCTA apdrošināšanu. Maksimālā naudas summa šādam darījumam parasti ir 70 līdz 90 procenti no automašīnas novērtējuma vērtības. Tā kā procentu likmes šim pakalpojumam tradicionāli ir zemākas nekā mazajiem aizdevumiem, to izvēlas klienti, kam vajadzīgs lielāks aizdevums. Protams, vajadzība ieķīlāt automašīnu atbaida lielu daļu cilvēku, kam šis pakalpojums varētu būt izdevīgāks nekā mikro kredīti, taču tā popularitāte pamazām pieaug.
Tradicionāli lielāko ietaupījumu, aizņemoties īstermiņā, Latvijas iedzīvotāji iegūst situācijās, kad izvēlas sev atbilstošu piedāvājumu. Dažādi mazie krediti online ļauj aptuveni 20 minūtēs aizņemties no 50 līdz 300 eiro. Jaunajiem klientiem vairākos uzņēmumos tiek piedāvātas atlaides, kuru apmērs parasti aprobežojas ar atlaidi komisijas maksai, taču arī tas nav maz. Standarta komisijas maksa par kredītu ir vismaz 10%. Akcijas piedāvājuma ietvaros, aizņemoties 300 eiro uz vienu mēnesi, 30 dienu laikā ir jāatmaksā tie paši 300 eiro. Izklausās izdevīgi, taču tikai līdz brīdim, ja viss tiek izdarīts savlaicīgi.
Klienti, kuri nespēj atgriezt parādu līgumā noteiktajā laikā var ātri vien zaudēt visu ietaupījumu. Apstākļos, kad kredīta atmaksa tiek kavēta, naudas aizdevēji parasti piedāvā pagarināt līgumu, taču tas ir maksas pakalpojums. Par aizdevuma pagarināšanu uz vienu mēnesi var nākties maksāt vismaz 10, bet reizēm pat vairāk kā 20 procentus no neatmaksātās summas mēnesī. Ja tas netiek izdarīts, jārēķinās ar dažādām nepatīkamām sekām – soda nauda, parādu piedziņa, kredītvēstures sabojāšana un ierobežotas iespējas aizņemties atkārtoti pārskatāmā nākotnē.
Prasības kredīta saņemšanai 
Jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 75 gadiem ar pretendēt uz īstermiņa kredīta iegūšanu. Lai tas izdotos ir jābūt regulāriem, oficiāliem ienākumiem un nedrīkst būt sabojāta kredītvēsture. Darījuma noformēšanai ir vajadzīgs bankas konts, epasts un mobilais tālrunis. Izvērtējot pieteikumu, aizdevēji paļaujas uz klientu sniegto informāciju un papildus izvērtē datus parādnieku reģistros un dažādās datu bāzēs. Šaubu gadījumā var tik prasīts bankas konta izraksts par pēdējiem sešiem mēnešiem vai pat vienu gadu.
Labvēlīga lēmuma gadījumā nauda uz klienta kontu tiek pārskaitīta jau aptuveni 20 minūšu laikā. Visātrāk aizdevumu parasti iegūst aizņēmēji, kas piesakas darba laikā un, kuriem ar kreditoru ir konts vienā bankā. Starpbanku norēķini reizēm mēdz ieilgt un galējā situācijā naudas saņemšanai var būt vajadzīgas pat trīs darba dienas, taču mūsdienās tas gadās reti.