Kad nasta kļūst par smagu, lūdz pašvaldību palīdzību

[ A+ ] /[ A- ]

Lai arī Ledus halle ogrēniešiem un kaimiņnovadu iedzīvotājiem, neapšaubāmi, ir vajadzīga, nez vai nasta, kas kļuvusi par smagu tās tagadējam īpašniekam Jurijam Feodorovam, būs pa spēkam vienai vai vairākām pašvaldībām...

11.janvārī Ogres novada dome saņēma Ogres uzņēmēja un Vidzemes Ledus halles īpašnieka Jurija Feodorova iesniegumu, kurā viņš lūdz Ogres novada domes deputātus izskatīt iespēju pārņemt pašvaldības bilancē viņam piederošo īpašumu, kas nu ir kļuvis par nepanesamu nastu.

«SIA «Vidzemes ledus» savu saimniecisko darbību uzsāka 2002.gada decembrī,» savā iesniegumā Ogres novada domi informē uzņēmuma valdes loceklis J.Feodorovs. «Mūsu darbības pamatvirzieni ir ledus arēnas darbība, sporta un atpūtas pasākumu organizēšana. Visā uzņēmuma darbības laikā mūsu pakalpojumus izmantojušas novada bērnu un jauniešu hokeja komandas, kas piedalās Latvijas čempionātā dažādās vecuma grupās. Vidzemes ledus hallē tiek organizētas Latvijas Hokeja federācijas Latvijas kausa izcīņas, Latvijas atklātās bērnu un jauniešu meistarsacīkstes, kā arī Baltkrievijas atklātā čempionāta kārtas spēles. Pēdējos gados aktīvu darbību ledus hallē uzsākuši arī daiļslidotāji, kas jau ir guvuši panākumus Latvijas mērogā. Līdz ar mērķtiecīgu sporta aktivitāšu un sportisko sasniegumu pilnveidošanu, Vidzemes ledus halles arēna vienmēr bijusi pieejama arī Ogres un apkārtējo novadu aktīvā dzīvesveida cienītājiem, piemēram, bērniem, jauniešiem un ģimenēm ar bērniem, skolu jauniešiem sporta mācībstundās – viņiem vienmēr ir bijusi iespēja izmantot ledus arēnu.

Otrie lielākie ledus halles pakalpojumu izmantotāji ir pieaugušie novada sportisti. Šo gadu laikā ir izveidotas vairākas amatieru hokeja komandas, kuras ar labiem panākumiem piedalās amatieru hokeja čempionātos. Starptautiskā mērogā sevi bija pieteikusi arī profesionālā hokeja komanda «ASK/Ogre».

Pašreizējos ekonomiskajos apstākļos, kad iedzīvotāju maksātspējas straujā samazināšanās vistiešākajā veidā iespaido arī SIA «Vidzemes ledus» ienākumus; laikā, samazinājies arī sponsorēšanas apjoms, Vidzemes ledus hallei ir nepieciešana jauna pārvaldības un finansēšanas shēma. Privātā Ogres novada uzņēmēju iniciatīva, kas gandrīz 10 gadus par saviem līdzekļiem ir uzturējusi Ogres novada bērnu un jauniešu sporta iniciatīvas, atbalstījusi novada pieaugušo sporta aktivitātes, Vidzemes ledus halli turpmāk sponsorēt vairs nevar.»

Iesniegumā J.Feodorovs lūdz Ogres novada domes deputātus izskatīt jautājumu par Vidzemes Ledus halles iespējamo pārņemšanu Ogres novada domes bilancē. Ar līdzīgiem iesniegumiem uzņēmējs vērsies arī Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma pašvaldībās.

Tā kā pats J.Feodorovs mēneša laikā nav radis iespēju satikties ar laikraksta žurnālisti vai vismaz atbildēt uz jautājumiem pa tālruni, joprojām aizkadrā paliek uzņēmuma kredītsaistības, kuras pašvaldībām būtu jāpārņem pirmām kārtām, kā arī citi skaitļi – kādas ir Ledus halles uzturēšanas izmaksas un ikmēneša ieņēmumi no ledus pārdošanas, cik cilvēku tajā ir nodarbināti, kā arī cik sportot gribētāju izmanto Ledus halles piedāvātos pakalpojumus. Nav zināms arī paša uzņēmēja finansiālais ieguldījums, kas visdrīzāk mērāms simtiem tūkstošos. J.Feodorovs «OVV» pārstāvei pa tālruni sacīja, ka «nekādus skaitļus nenosauks».

14.janvāra Ogres novada domes komiteju sēdes informatīvajā daļā Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs vērsa deputātu uzmanību J.Feodorova iesniegumam un izvirzīja priekšlikumu veidot darba komisiju, kuru vadīs E.Bartkeviča vietnieks Egils Helmanis, piedaloties deputātam Andrejam Ceplītim, kurš jau paguvis iedziļināties ar Ledus halli saistītajās problēmās, un iesaistoties finansistiem, kā arī būvvaldes un pārējo pašvaldību pārstāvjiem. Darba grupai tiks uzdots izpētīt ar iespējamo pārņemšanu saistītos jautājumus, tostarp arī pašreizējo finansiālo situāciju.

Deputāts A.Ceplītis «OVV» pauda viedokli, ka Ledus halle kā sporta būve Ogres novadam ir vajadzīga, turklāt ieņēmumi no ledus pārdošanas varētu segt halles uzturēšanas izmaksas. Taču nedrīkst jaukt divas principiāli atšķirīgas lietas – halles uzturēšanu un hokeja komandas uzturēšanu, kas arī iedzina tagadējo ēkas īpašnieku lielajās kredītsaistībās. «Sporta komandas jāuztur sponsoriem,» sacīja A.Ceplītis.

Par to, vai Ledus halles pārņemšana no J.Feodorova ir iespējama un lietderīga, spriedīs Ogres novada domes darba komisija, izvērtējot halles kredītsaistības un citus faktorus.

 

Valtera Ozoliņa foto