Kāda starpība – āķis vai mušpapīrs?

[ A+ ] /[ A- ]

Kāda starpība – āķis vai mušpapīrs?

Andris Upenieks

Vēlēšanas tāds veikals vien ir. Un gluži dabiski, ka arī tur preču kvalitāti un apgrozījumu nodrošina pieprasījums. Taču iegrābties varam gan veikalā, gan vēlēšanās. Saraksti izmet ēsmas vai plikus āķus bez izzināšanas, ko muļķa vēlētājs grib, ko paši var un kāds bijis iepriekšējo mānekļu liktenis. Vairāksolīšana, lēta izdabāšana, pielīšana vēlētājam bez iepriekš sastrādātā kritikas, paškritikas. Premjers Krišjānis Kariņš no Jaunās Vienotības nemitīgi skandējis, ka nav īstais laiks analizēt, skatīties atpakaļ: jāiet uz priekšu! Kā redzams, tāds laiks nemaz nepienāks! No «Re Baltica» pētnieciskās žurnālistikas projekta «Re: Check» dzīlēm smeltie ziņojumi par vārdu un darbu nesakritību skumdina: starp retajiem «pildīts» mudžēt mudž «daļēji pildīts» vai «nav pildīts», vai demagoģiski nomelots.

Piemēram, ja Attīstība/Par solīja medmāsu algas divkāršot, tad faktiski īstenotais pieaugums par 57% nekādi nav uzskatāms par «daļēji pildītu», jo uzstādījums (100%!) ne tuvu nav sasniegts! Toties solītais nevienlīdzības samazināšanas Džini indekss – gluži pretēji – palielinājies no 34, 5 punktiem līdz 36.6 punktiem. Tātad nevienlīdzības samazināšana nav pildīta, bet atsaukšanās uz pandēmiju ir nevietā: pandēmija bija arī Lietuvā, Igaunijā, kas mūs kā allaž teju visos rādītājos pārsit pušu – arī drošībā, ko tik krasi saasināja sasodītais okupantu karš Ukrainā.

Naivi iedomāties, ka varu mīlošām galvām interesē mana – vēlētāja – griba. Saeimas vēlēšanu  līmenī tikšanās ar vēlētājiem jau sen vairs neeksistē, ja nu vienīgi deputātiem atprečojot kompensācijas par degvielas tēriņiem. Paldies Dievam, pašvaldībās saikne starp varu un cilvēku dažviet saglabājas itin reāla un produktīva. Atminos, ka Ķeipenē reiz bija tikšanās ar Saeimas deputātu Juri Dobeli, bet tas bija apmēram pirms 22 gadiem! Kāda kuram tagad interese, ko programmās vai sarakstos vēlos ieraudzīt es? Nekādas. Atliek noticēt maldinošam āķim vai saldam mušpapīram?

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!