Kādreizējā Ogres poliklīnikas ēkā top dienesta dzīvokļi mediķiem

[ A+ ] /[ A- ]

Kādreizējā Ogres poliklīnikas ēkā top dienesta dzīvokļi mediķiem

Dzintra Dzene

Kādreizējā Ogres poliklīnikas ēkā, kas daudzus gadus stāvējusi tukša un klusa, šobrīd valda rosība – rūpējoties par medicīnas personāla piesaisti un plašāka pakalpojumu klāsta nodrošināšanu iedzīvotājiem, Ogres slimnīcas valde nolēma šajā ēkā izveidot dienesta viesnīcu Ogres slimnīcas mediķu vajadzībām.

2011.gada vasaras nogalē Ogres rajona poliklīnika tika pārcelta uz tobrīd nule kā atklāto Ogres rajona slimnīcas korpusu Slimnīcas ielā 2. Kādreizējās poliklīnikas ēka Ogrē, Miera ielā 2, kas ir Ogres, Lielvārdes, Ķeguma un Ikšķiles novadu pašvaldību kopīpašums, palika tukša, un slimnīcas vadība meklēja risinājumus, kā šo ēku lietderīgāk izmantot.

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs atzīst, ka, tāpat kā citviet Latvijā, arī Ogrē ir izjūtams medicīnas personāla trūkums, jo, pabeidzot studijas, daudzi jaunie mediķi dodas strādāt uz ārzemēm.

D.Širovs stāsta, ka, vērtējot bijušās poliklīnikas ēkas izmantošanas iespējas, ņemta vērā Vācijā aizgūtā pieredze, kur pie katras slimnīcas ir dienesta viesnīca ārstiem un medicīnas māsām. Tas, ka mediķi dzīvo tuvu darba vietai, ir arī visai ērti, jo tiek aiztaupīti gan transporta izdevumi, gan tik dārgais laiks, turklāt kritiskās situācijās, ja, piemēram, noticis negadījums ar daudziem cietušajiem un nepieciešami papildspēki, mediķiem ir iespēja dažu minūšu laikā ierasties savā darba vietā.

Slimnīcā šobrīd strādā 13 rezidenti, kas specializējušies ginekoloģijā, traumatoloģijā un ķirurģijā. Starp topošajiem mediķiem ir arī anesteziologs un rentgenologs. Daļai no viņiem slimnīca sedz mācību maksu.

Pieņemot lēmumu kādreizējā poliklīnikas ēkā izveidot dienesta dzīvokļus, slimnīcas vadība cer darbam slimnīcā piesaistīt jaunos ārstus, piedāvājot viņiem gan dzīvojamo platību, gan kompetences līmenim atbilstošu darbu vēl studiju gados.

«Piesaistot jaunos ārstus, vēlamies stiprināt mūsu slimnīcu un paplašināt tās piedāvāto pakalpojumu klāstu iedzīvotājiem,» norāda D.Širovs.

Būvdarbi ir uzsākti un notiek saskaņā ar grafiku. Tos paredzēts pabeigt nākamā gada pavasarī, kādreizējā poliklīnikas ēkā izveidojot 28 vienistabas, divistabu, trīsistabu un četristabu dzīvokļus. Ēkai pieguļošajā teritorijā paredzēts iekārtot plašāku stāvlaukumu un vēl vienu bērnu rotaļu laukumu. Savukārt ēkas pagrabstāvā plānots izvietot medicīnas arhīvu, kam Ogres slimnīcas telpās jau kļuvis par šauru.

D.Širovs uzsver, ka ēkas atrašanās vieta ir ļoti pateicīga – faktiski pašā Ogres centrā, kur netālu ir skola, bērnudārzs un citi nozīmīgi infrastruktūras objekti. «Noslēdzoties būvdarbiem, Ogres pilsēta iegūs vēl vienu pievilcīgu ēku un sakoptu vidi,» norāda slimnīcas vadītājs.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!