Kaimiņu modrība izglābj rembatieti no nosalšanas

[ A+ ] /[ A- ]

Pateicoties kaimiņu modrībai, janvāra sākumā no nosalšanas tika izglābts kāds rembatietis, kurš veselības problēmu dēļ nespēja ne apkurināt savu māju, ne pasaukt kādu palīgā. Janvāra nogalē kādu ķegumieti, kurš, sīvā pievarēts, bija palicis guļam ceļa malā, no nosalšanas izglāba pašvaldības policijas patruļa.

5.janvārī Ķeguma novada pašvaldības policija saņēma informāciju, ka jau vairākas dienas ārpus mājas neesot redzēts kāds vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, kārtības sargi konstatēja, ka it kā pazudušais rembatietis atrodas savā aukstajā un sen nekurinātajā mājoklī, turklāt viņš bija ļoti savārdzis, kā arī aukstuma dēļ viņam bija sākušās veselības problēmas. Tā kā persona atradās dzīvībai un veselībai bīstamos apstākļos, uz notikuma vietu tika izsaukta mediķu brigāde, kas vīrieti nogādāja uz Ogres slimnīcu, lai tur sniegtu viņam neatliekamo palīdzību.

Tajā pašā dienā Rembates pagastā policijas palīdzību lūdza kāda sieviete, kura sākotnēji norādīja, ka viņas īpašumā esot ieradušies divi vīrieši un pret viņas gribu cenšas iekļūt mājā. Policisti notikuma vietā noskaidroja, ka vīrieši, kuri it kā cenšas iekļūt mājoklī, minēto īpašumu iegādājušies izsolē, un ir tā jaunie īpašnieki, bet sieviete acīmredzami nevēlējās ar to samierināties. Tā kā abas puses savā starpā nespēja atrisināt radušos konfliktu, pašvaldības policija izskaidroja noteikto procedūru, kā civiltiesiskā kārtā ar tiesu izpildītāju palīdzību notiek jaunā īpašnieka ieiešana/ievešana valdījumā.

19.janvārī tika saņemta informācija, ka Tomes pagastā kādā privātmājā nokosts suns, kurš atradās pie ķēdes. Policijai ierodoties notikuma vietā, informācija apstiprinājās. Par šo faktu uzsāka administratīvā lietvedība.

25.janvārī pašvaldības policijas darbinieki, patrulējot netālu no Ķeguma HES, pamanīja, ka ceļa malā uz zemes guļ kāds vīrietis. Acīmredzami vīrietim veselības problēmas bija radušās pārmērīgas alkohola lietošanas dēļ. Par to liecināja no viņa izelpas jūtamā raksturīgā dvinga, kā arī blakus viņam uz zemes atradās nezināmas izcelsmes alkohola pudele. Uz notikuma vietu tika izsaukta mediķu brigāde, kas vīrietim sniedza neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Šomēnes Ķeguma novada pašvaldības policija izskatīja kāda Birzgales pagasta iedzīvotāja iesniegumu par pagājušā gada pēdējās dienās notikušu incidentu. Iesniedzējs savā sūdzībā norādīja, ka viņu esot aizskārusi kāda vīrieša uzvedība, proti, tas attiecībā pret iesniedzēju esot uzvedies agresīvi un rupji. Iesniedzējs norādīja, ka viņš, 27.decembrī braucot pa mežu ar savu auto, pamanījis pazīstamu vīrieti ar zāģi rokā. Sastaptajam paziņam viņš aizrādījis, lai tas nezog mežā malku, bet otrs vīrietis, kā uzskata birzgalietis, reaģējis agresīvi, tas ir, uzkāpis uz sava kvadricikla un, braucot projām, piedevis gāzi tā, ka ar saviem riteņiem nobuksējis, ar grunts daļiņām trāpot mašīnai. Iesniedzējs šo rīcību traktējis kā huligānisku. Otrs konfliktā iesaistītais vīrietis paskaidroja, ka viņš mežā esot atradies tāpēc, ka gribējis no koplietošanas ceļa novākt kritušos kokus, bet uz paziņas aizvainojošiem izteicieniem neesot atbildējis. Lai izvairītos no incidenta, viņš uzsēdies uz kvadricikla un gribējis doties prom, bet, strauji uzsākot kustību no vietas, neuzmanīgi vai nedaudz par strauju atlaidis sajūga sviras rokturi. Tā rezultātā, kvadricikla aizmugurējās piedziņas riteņiem strauji uzņemot apgriezienus, automašīnas vējstiklā trāpīja ceļa seguma (smilts) daļas. Iesnieguma izskatīšanas gaitā policija konstatēja, ka strīds starp abiem birzgaliešiem ir jau ļoti sens, bet mežā notikusi tikai kārtējā epizode, uz kādām viņi viens otru ne pirmo reizi provocējuši. Izvērtējot notikušā incidenta apstākļus un iesnieguma izskatīšanas laikā iegūtos pierādījumus, kā arī lēmuma pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pašvaldības policija konstatēja, ka vīrieša rīcību nevar kvalificēt kā sīko huligānismu, jo notikušajā nav administratīvā pārkāpuma sastāva, tāpēc administratīvo lietvedību nevar uzsākt. Saistībā ar šo incidentu ar vīrieti veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, kā arī personai izskaidrota atbildība par sabiedrībā vispārpieņemto normu neievērošanu.

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors