Karstajā un sausajā laikā aicina nedoties uz mežu

[ A+ ] /[ A- ]

Karstajā un sausajā laikā aicina nedoties uz mežu

Turpinoties karstam un sausam laikam, situācija mežos paliek arvien kritiskāka, un ugunsbīstamība palielinās. Pat vismazākā dzirkstele var izraisīt plaša apmēra meža ugunsgrēku, radot draudus iedzīvotāju veselībai un dzīvībai. Lai arī ir sākusies ogu un sēņu sezona, kā arī ir atvaļinājumu laiks, Valsts meža dienests (VMD) aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību doties uz mežu.

VMD aicina iedzīvotājus neiet uz mežu, nekurināt ugunskurus pat arī tam paredzētās vietās, atrodoties mežā, nesmēķēt, nebraukt ar motocikliem un kvadricikliem ārpus ceļiem, neveikt citas darbības, kas var izraisīt meža aizdegšanos.

Meža ugunsgrēki ne vien apdraud iedzīvotāju veselību un dzīvību, bet nodara kaitējumu videi un rada lielus zaudējumus meža īpašniekiem.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta!

Šogad VMD reģistrējis 301 meža ugunsgrēku, uguns skārusi 274,6 ha lielu platību, t.sk. jaunaudzes 113,8 ha.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!