Kāda mēteļa stāsts jeb tā otrā dzīve

[ A+ ] /[ A- ]

Arī Madlienas pasākuma apmeklētājus gaida interesanti demonstrējumi.

Pavasarī Edīte pārskatīja ziemā glabāto kartupeļu kaudzi, kas bija pārklāta ar vecām lupatām. Ņemot tās nost, pēkšņi uzmanību piesaistīja no ārpuses necilā mēteļa iekšpuses neparasti koši zilā krāsa.

Izrādījās, tas bija vēl no vecmāmiņas laikiem saglabājies pašausts rudens mētelītis, kas bija savu mūžu godam kalpojis un atzīts vairs par noderīgu tikai kartupeļu kaudzes saglabāšanai.

Neparastā krāsa auduma kreisajā pusē piesaistīja Edīti, domās tapa cits šī materiāla izmantojums. Domāts darīts. Vecais mētelītis tika izārdīts, izmazgāts karstā ūdenī, lai pašķidrais materiāls saveltos. Pēc izžāvēšanas un izgludināšanas virsū tika likta piegrieztne, un drīz tapa jauns mētelis. Mēteļa augšējā daļa tika apstrādāta ar aplikācijām, un šobrīd tas piedzīvo jaunu un skaistu mūžu – gan kā noderīgs apģērbs, gan kā modelis, kas tiek demonstrēts dažādās izstādēs.

Diegi

Vai audums var tapt no diegiem? Protams, audumi taču sastāv no diegiem, vilktiem dažādos virzienos, bet vai no haotiski samētātiem diegiem var veidot audumu? Izrādās var, tik jāzina dažādas «burvestības», kā tos sastiprināt, un rodas neparasti, interesanti audumi, no kuriem tālāk var veidot blūzes, svārkus un citas lietas.

Trikotāža

Edītei nekas nav lieks vai laukā metams. Vecais dēla triko krekliņš kļuvis par mazu, bet materiāls gluži jauks. Nogriežot caurumainās, sadilušās vietas, izgriežot vecās šuves, piekombinējot haotiski izmētāto diegu audumu, top brīnišķīgs, unikāls, nekur neredzēts augšējais apģērba gabals, kur interesentiem brīnīties – kāds interesants tērps, kur tāds iegādāts?

Džinsi

Laika gaitā sakrājušās dažādas džinsa bikses. Ar lietpratīgu skatienu skatoties, interesantākās, krāsainākās vietas tiek izgrieztas, un top jauns mētelis, kurā tiek iestrādātas arī atstarotāju josliņas, kas pamanāmas tikai tumsā. Šie audumi un tērpi ir atdzimuši, tie dzīvo otro un daudz kvalitatīvāku, mākslinieciskāku mūžu.

***

Šādus neparastus tērpus būs iespēja redzēt 16.jūnijā no pulksten 12-iem Madlienas kultūras nama Starptautiskajai kvilta dienai veltītajā pasākumā, kur būs tērpu, rotas lietu un aksesuāru demonstrēšana, izstādes un radošās darbnīcas. Pasākums noslēgsies pulksten 14-os ar koncertu, ko sniegs Ingemars Palens, Anete Porga, Mareks Mozoļevs, Līga Paeglīte, Elīna Cilēviča u.c.

Foto no personiskā arhīva