Ķegumā maza donoru aktivitāte

[ A+ ] /[ A- ]

27.jūnijā Ķegumā notika Asinsdonoru diena. Kā informēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) speciālisti, šoreiz ķegumiešu aktivitāte bija salīdzinoši zema – ziedot asinis vēlējās 16 cilvēki, tās pieņēma no 14 donoriem.

Šomēnes asinis ziedot būs iespējams Ikšķilē un Lielvārdē. 10.jūlijā no pulksten 10.00 līdz 13.00 varēs nodot Ikšķiles Veselības un sociālo lietu pārvaldē (Ikšķilē, Daugavas prosp. 34), bet 27.jūlijā no pulksten 11.00 līdz 14.00 VADC specializētais autobuss atradīsies pie Lielvārdes novada Kultūras centra (Lielvārdē, Parka ielā 3).

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ziedot asinis visu asins grupu donorus, bet šobrīd īpaši gaidīti donori ar asinsgrupu 0-, 0+ un A-.

Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram jābūt virs 50 kilogramiem. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Kompensācija zaudētā asins un asins komponentu apjoma atjaunošanai nākamajā dienā pēc asins ziedošanas tiek ieskaitīta donora bankas kontā. Ziedojot asinis, nepieciešama pase vai personas apliecība, kā arī bankas konta numurs.

Vairāk informācijas par asins ziedošanu pieejams, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003, kā arī VADC mājaslapā www.donors.lv.