Ķeguma novada kārtības sargu rūpju lokā – klaiņojošie suņi

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunā gada pirmajā mēnesī Ķeguma novada pašvaldības policija saņēma pat vairākus izsaukumus, kas bija saistīti ar klaiņojošiem suņiem.

5.janvārī policistu palīdzību lūdza Ķeguma HES apsardze, jo apsargājamā objektā bija ieklīdis svešs suns. Pašvaldības policijas darbiniekiem izdevās klaidoni notvert un izvest ārpus HES teritorijas.

15.janvārī kārtības sargi saņēma informāciju no kādas Rembates pagasta iedzīvotājas par to, ka viens no viņas kaimiņiem pieļauj sava suņa klaiņošanu. Ierodoties norādītajā adresē, pašvaldības policijas darbinieki konstatēja suņa klaiņošanas faktu, kā arī noskaidroja mājdzīvnieka īpašnieku. Ar suņa saimnieku tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas, personai izskaidroti dzīvnieku labturības noteikumi, tā brīdināta par atbildību, kāda paredzēta, ja likums netiek ievērots. Izvērtējot notikuma apstākļus, administratīvā pārkāpuma protokols šoreiz netika noformēts, suņa īpašniekam izteikts mutisks aizrādījums.

19.janvārī tika saņemta informācija no Ķeguma novada pašvaldības Sociālā dienesta par to, ka pie šīs iestādes ēkas durvīm pieklīdis suns. Pašvaldības policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot suņa īpašnieku, kurš uzņēmās atbildību par savu četrkājaino ģimenes locekli.

10.janvārī policija saņēma sūdzību no kāda ķegumieša par to, ka viņa kaimiņi Ķeguma prospekta daudzdzīvokļu namā, kuri dzīvo stāvu zemāk, sestdienas vakarā uzrīkojuši skaļu ballīti, traucējot citu iedzīvotāju mieru. Pašvaldības policijas darbinieki noskaidroja trokšņotāju identitāti, ar pārkāpējiem tika veiktas profilaktiska rakstura pārrunas. Dzīvokļa īpašnieks brīdināts, ka par atkārtotu tamlīdzīga pārkāpuma izdarīšanu viņš tiks administratīvi sodīts.

17.janvārī, pateicoties Ķeguma pilsētas iedzīvotāju modrībai un atsaucībai, pašvaldības policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot personu, kura Kuģu ielā ar vieglo automašīnu bija ietriekusies apgaismes stabā, daļēji to sabojājot, bet pēc tam patvaļīgi pametusi negadījuma vietu. Tas izrādījās kāds 19 gadus vecs ogrēnietis, kurš pēc pārrunām ar pašvaldības policiju devās uz Ķeguma novada pašvaldību, lai vienotos par avārijas rezultātā nodarīto materiālo zaudējumu atlīdzināšanu.

22.janvārī kārtības sargi saņēma izsaukumu uz Skolas ielu Ķegumā, kur iedzīvotāji sūdzējās par to, ka kāpņu telpā guļ kāds vīrietis. Notikuma vietā tika noskaidroti vīrieša personas dati, pēc noteikto administratīvi procesuālo darbību veikšanas persona nogādāta dzīvesvietā, kas atradās turpat netālu – vienu kāpņutelpu tālāk.

Tajā pašā dienā policija Ķegumā, pie veikala «Elvi», pamanīja divus vīriešus, kuri publiskā vietā dzēra alu. Turpat tika noskaidroti pārkāpēju personas dati, kā arī veiktas likumā noteiktās administratīvi procesuālās darbības.

26.janvārī tika saņemts izsaukums uz Rembates pagastu, kur kāds piedzēries vīrietis terorizēja savu tēvu. Notikuma vietā noskaidroti visi apstākļi. Tā kā agresīvā dēla uzvedība radīja šaubas par tēva drošību, uz cietušā tuvinieka rakstiska iesnieguma pamata agresīvais vīrietis tika nogādāts Ogres policijas iecirknī un ievietots atskurbtuvē.

Tajā pašā dienā kāda ķegumiete sūdzējās par to, ka viņas dēls regulāri atgriežas no darba alkohola reibumā un, krītot zemē, ik pa laikam kaut ko salaužot dzīvoklī. Mātei tika izskaidrota kārtība, kā no dēla piedzīt radušos zaudējumus, kā arī uz kāda pamata policija var dēlu aizturēt, piemēram, lai nogādātu atskurbtuvē.

 

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors