Ķeguma pansionāta iemītnieki pārcēlušies uz «Senliepām»

[ A+ ] /[ A- ]

Ar skaistu ziedu pušķi pansionāta jauno telpu atklāšanā ieradās Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols un izpilddirektore Nelda Sniedze.

Ar skaistu ziedu pušķi pansionāta jauno telpu atklāšanā ieradās Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols un izpilddirektore Nelda Sniedze.

Ceturtdien, 1.augustā, Rembates pagasta «Senliepās» svinīgi tika atklātas Ķeguma novada pašvaldības sociālās aprūpes centra jaunās telpas.

Mājas nosaukums «Senliepas» ir pavisam jauns, jo ēka, uz kuru no Ķeguma pilsētas centra jau jūlija nogalē pārcēlās 14 pansionāta iemītnieki, tāda nemaz nebija. Vietējie to zināja kā Rembates skolas internātu. Nu, kad tieši gadu skolas Rembatē vairs nav, vecais internāts ieguvis otru dzīvi – tas kļuvis par sociālās aprūpes centru.

Pansionāta jaunās ēkas atklāšanā piedalījās Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols, izpilddirektore Nelda Sniedze un Sociālā dienesta vadītāja Vineta Kļava. Ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja pansionāta iemītnieku ģimenes ārsti, kā arī to nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas atbalstīja centra jaunās ēkas renovācijas un iekārtošanas projektu. Kā jau pienākas, sirmgalvju jaunā mājvieta tika iesvētīta – to izdarīt bija uzticēts luterāņu mācītājam Ingum Dāboliņam. Nelielu, bet sirsnīgu koncertu klātesošajiem sagādāja Ķeguma tautas nama sieviešu – senioru ansamblis «Kvēlziedi» un ģitāras spēles studija.

Ķeguma novada pašvaldības Sociālās aprūpes centra iemītniekus Jurģos sveica tautas nama ģitārspēles studija.

Ķeguma novada pašvaldības Sociālās aprūpes centra iemītniekus Jurģos sveica tautas nama ģitārspēles studija.

Sociālā dienesta vadītāja Vineta Kļava sarunā ar «OVV» atklāja, ka iepriekšējā pansionāta ēka, kurā bija 17 vietas, neatbilda pieprasījumam pēc tām. «Senliepās» pēc projekta paredzētas 40 vietas, tomēr, iekārtojot jaunās telpas, istabās, kurās bija paredzētas četras gultas, liktas tikai trīs, tajās, kur varētu būt trīs gultas, – liktas divas. Tas darīts, lai aprūpes centra iemītniekiem būtu ērtāka dzīvošana. Līdz ar to «Senliepās» tagad iekārtotas 30 vietas. Brīvās jau tuvākajā laikā tiks aizpildītas ar tiem Ķeguma novada iedzīvotājiem, kuri dzīvo citos pansionātos, bet par viņiem samaksu veic pašvaldība. Arī tiem, par kuriem maksā tuvinieki, būs iespēja no citiem pansionātiem pārcelties atpakaļ uz Ķeguma novadu.

DSC_1161Runājot par izmaksām, V.Kļava pastāstīja, ka līdz šim aprūpes centra iemītniekam, kuram nav tuvinieku, par vienu diennakti bija jāmaksā 3 lati, tiem, kuriem ir tuvinieki, – 5 lati. Patiesās izmaksas gan esot bijušas ievērojami lielākas – 13 latu diennaktī. Kādas izmaksas būs pansionāta jaunajā ēkā, varēs spriest pēc kāda gada, kad redzēs, cik izmaksā apkure ziemā, cik tiek patērēts, piemēram, elektrības un ūdens. Pansionāta jaunās ēkās iemītnieki atzinīgi novērtējuši savu jauno mājvietu, saskatot daudz pozitīvā. Rembatē ir plašāka DSC_1178teritorija, kur pastaigāties, svaigāks gaiss nekā Ķeguma centrā, kā arī ērtāka dzīvošana svaigi izremontētajās telpās.

 

 

 

Ritvars Raits

 

Zanes Zemnieces foto