Ķegumā radītas divas lielformāta spēles

[ A+ ] /[ A- ]

Kintijas Sparānes foto Jaunās lielformāta spēles tiek prezentētas Ķeguma pilsētas parkā.

Ķegumā radītas divas lielformāta spēles

Ritvars Raits

Ķegumā īstenots projekts par divu lielformāta spēļu izveidi – «Iepazīsti Ķeguma novadu» un «Daugavu laiku lokos», informē Ķeguma novada pašvaldības projektu vadītāja ar specializāciju uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā Ieva Vējone.

Pagājušā gada nogalē biedrības «Daugavas savienība» izsludinātajā mērķprogrammu konkursā 2021.gadam tika iesniegts un saņēma atbalstu projekts par divu lielformāta spēļu izveidi «Iepazīsti Ķeguma novadu» un «Daugavu laiku lokos». Spēles tika izveidotas, lai atraktīvā veidā iepazīstinātu novada iedzīvotājus un viesus ar Ķeguma novada bagāto kultūrvēsturisko mantojumu, vietām, vērtībām un cilvēkiem, ar Daugavu, kas tek cauri Ķeguma novadam, kā svarīgu nacionālu simbolu, tika izveidotas divas personalizētas lielformāta spēles. Vienā spēles komplektā ietilpst laukums (3×3 m), četri gājienu kauliņi un viens metamais kauliņš, uzdevumu un jautājumu kartiņas, kā arī atbilžu lapa ar vienkāršotiem spēles noteikumiem, kas veidoti, izmantojot labi zināmo galda spēli «Cirks». Spēles laukumam tika izmantotas Kristapa Selgas, Ilzes Puriņas, Edgara Sparāna, Danas Vietnieces, Ievas Vējones un Kintijas Sparānesuzņemtās fotogrāfijas.

Jaunās spēles tika prezentētas Ķeguma novada svētku laikā – gan Ķegumā, gan Birzgalē. Spēlējot jaunās spēles, svētku dalībnieki varēja asināt prātu, izjust sacensību garu un uzzināt daudz jaunu un interesantu faktu par Ķeguma novadu. Kā lielākā atzinība idejas autoriem un realizētājiem bija cilvēku pozitīvās emocijas, kas virmoja starp spēles dalībniekiem, sevišķi starp bērniem, kurus grūti bija atraut no spēles kauliņu mešanas un uzvaras gājienu skaitīšanas.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!