Ķegums piedalās Latvijas spēcīgāko pilsētu sacensībās

[ A+ ] /[ A- ]

 Svaru stieni spiež Ķeguma novada deputāte un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Māliņa, kura ar 26 reizēm jeb 520 kg ierindojās augstajā 8.vietā.


Svaru stieni spiež Ķeguma novada deputāte un Kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Dace Māliņa, kura ar 26 reizēm jeb 520 kg ierindojās augstajā 8.vietā.

Visām Latvijas pilsētām arī šogad ir iespēja sacensties svaru stieņa spiešanā guļus, lai iegūtu valstī spēcīgākās titulu. Pirmo reizi šajās sacīkstēs piedalījās Ķegums, turklāt ļoti sekmīgi – pārspēta Valka.

Ķeguma novada svētku laikā Ķegumā notika sacensību «Latvijas spēcīgākā pilsēta» 3.posms. Pirms tam savu spēku bija demonstrējušas Skrunda un Valka. Salīdzinoši nelielā Ķeguma iedzīvotāji kopumā pacēla nedaudz vairāk par 100 tonnām (100 360 kg), šobrīd kopvērtējumā ieņemot 2.vietu. Sacensību rīkotāji uzsvēra, ka Ķegumā sevišķi aktīvas svaru stieņa spiedējas bija tieši dāmas. Viņām un jauniešiem stienis gan bija krietni vieglāks (20 kg), kamēr vīri cīnījās ar 50 kg. Starp sievietēm vislabāko rezultātu sasniedza Oksana Agadžanjana (70 reizes), 2.vietā Loreta Vītiņa (40), 3.vietā Gundega Gailīte (35), no 4. līdz 6.vietai – Ketrina Pētersone, Linda Markusa-Ciematniece un Ieva Mazlazdiņa – pa 30 reizēm. O.Agadžanjana ar savu rezultātu kļuva par visas valsts līderi – tuvākā sekotāja skrundeniece Sarmīte Balode pārspēta par 18 reizēm.

Jauniešu konkurencē nepārspēts palika Artūrs Rūtiņš (50 reizes), 2.vietā Eduards Rudzis (44), 3.vietā Reinis Švagris (30), 4. un 5.vietā Roberts Brūvelis un Tomass Kozlovskis – pa 20 reizēm, bet 6.vietā Kaspars Ostrovskis (15). 1.vietā starp kungiem – Kristaps Zaķis (67 reizes), 2.vietā Normunds Norberts (64), 3.vietā Andrejs Šukajevs (62), 4.vietā Kaspars Stanevičs (58), 5.vietā Viktors Timofejevs (57), 6. – 8.vietā Artis Viļumsons, Mārtiņš Krūze un Aleksejs Agadžanjans – pa 50 reizēm. K.Zaķim šobrīd ir trešais labākais rezultāts visā valstī, N.Norbertam – ceturtais, bet A.Šukajevam – piektais.

 

Ritvars Raits

 Kintijas Sparānes foto