Klinšu kāpšanā var trenēties arī Suntažos

[ A+ ] /[ A- ]

Treniņa brīdī.

Kopš 1. marta Suntažu vidusskolas sporta zālē ir alpīnisma siena. Biedrība «Parkas» sadarbībā ar SIA «Outdoor» un Suntažu uzņēmējiem tādējādi realizējusi savu turpat pusgadu loloto ideju – radījusi interesantu alternatīvu ierastajiem sporta un aktīvās atpūtas veidiem, dodot iespējas uzturēt piedzīvojuma garu pilnīgi kontrolējamā vidē.

Sporta zālē ir izveidota vertikāla 2,5 m plata un 7,5 m augsta kāpšanas siena ar aizķerēm. Ir divi maršruti. Viens iesācējiem, otrs – marķētais – prasmīgākiem kāpējiem. Sienai ierīkota augšējā drošināšana. Tas nozīmē, ka virve ir izlaista caur enkuru sienas augšā, līdz ar to kāpējam drošināšanas virve pienāk no augšas, neļaujot veikt augstu kritienu. Drošināšanu veic kāpēja partneris, kurš stāv sienas pakājē.

Kāpšanas siena nokomplektēta ar visu tās lietošanai nepieciešamo sertificēto alpīnisma inventāru: drošības jostām, karabīnēm, drošināšanas ierīcēm, kā arī virvēm, kuras iztur smagumu pat līdz divām tonnām, brīvajā kritienā līdz 800 kg lielu svaru. Pareizi lietojot inventāru, drošība ir garantēta.

Vienlaikus kāpšanas sienu sporta zālē var izmantot četras personas, kurām tiek nodrošināts atbilstošais alpīnisma inventārs. Kāpšanas sienu individuāli drīkst izmantot tikai apmācītas personas vai arī interesenti instruktora uzraudzībā.

«Klinšu kāpšanas galvenā būtība ir izaicinājums, tas ir sporta veids ar acīm redzamu piedzīvojuma piegaršu. Te var gūt pamatīgu adrenalīna devu!» atzīst viens no kāpšanas sienas izveides iniciatoriem, Suntažu vidusskolas absolvents Ivars Lācis. «Šīs sportiskās aktivitātes attīsta ne tikai fizisko spēku, bet arī pašpaļāvību un prātu.»

Biedrības «Parkas» valdes priekšsēdētājs Māris Tilibs teic paldies par materiālo atbalstu Suntažu uzņēmējiem: Artim Sūnam, Aldim Sūnam, Valdim Zandbergam, Ārim Brantam, Jurim Kampam, Jānim Jēkabsonam, Rolandam Jēkabsonam, Ivaram Lācim. «Mēs nesaņēmām nevienu noraidošu atbildi. Ir prieks, ka suntažnieki ir tik atvērti novitātēm,» saka M.Tīlibs. «Ideju realizēt palīdzēja arī citviet dzīvojoši sporta entuziasti. Paldies Viesturam Dzenim un Edgaram Jesikenam. Kāpšanas siena tika izveidota sadarbībā ar SIA «Outdoor», bet montāžas darbus veicām kopā ar suntažniekiem Jāni Sproģi un Madaru Zemzāli.

Šī kāpšanas siena ir mūsu sākotnējais piedāvājums. Ja būs atsaucība un interese, mēs varētu uzbūvēt arī augstāku, plašāku, klints veida sienu. Suntažu vidusskolas sporta zāles konstrukcija pieļauj iespēju ierīkot te pat vienu no Latvijā augstākajām alpīnisma sienām iekštelpās. Varbūt ar laiku Suntažos varētu notikt pat sacensības kāpšanas sporta disciplīnās.»

Kāpšanas sienu treniņnodarbībās jau iemēģinājuši un atzinīgi novērtējuši vidusskolēni sporta skolotāja Gundara Tipāna vadībā.

Visi interesenti aicināti izmantot bezmaksas iespējas trenēties kāpšanā pa alpīnisma sienu Suntažu vidusskolas sporta zālē trešdienās no pulksten 17.00 līdz 20.00, iepriekš piesakoties pa tālr. 26825135 (instruktors Ivars Lācis). E-pasta adrese: parkas.pasts@inbox.lv

Vidusskolēni trenējas klinšu kāpšanā.

Viens no šīs idejas iniciatoriem, Suntažu vidusskolas absolvents Ivars Lācis.

Andra Lindes foto