Komandā «Kurbads» pieci mūsu novada hokejisti

[ A+ ] /[ A- ]

Komandā «Kurbads» pieci mūsu novada hokejisti

Ritvars Raits

Hokeja klubs «Kurbads», kas kādreiz bāzējās Vidzemes ledus hallē un tieši Ogrē izcīnīja savu pirmo Latvijas čempionu kausu, šajā sezonā debitēja Igaunijas meistarsacīkstēs, kur šobrīd ir līdera godā. Interesanti, ka šobrīd «Kurbada» sastāvā cīnās veseli pieci mūspuses hokejisti.

HK «Kurbads» treneris Toms Bluks norāda, ka Igaunijas čempionātā spēlētāju pamatsastāvu lielākoties veido Jauniešu attīstības hokeja līgā (JAHL) spēlējošie puiši. Igaunijas čempionātā HK «Kurbads» jaunieši aizvadīs 20 regulārās turnīra spēles, daļa no tām jau notika un vēl notiks Rīgā, «Kurbada» ledus hallē.

«JAHL spēlējošie puiši ir vecuma grupā, kurā jauniešiem ir nepieciešama spēļu prakse, lai spēlētāji veidotos par konkurētspējīgiem hokejistiem jauniešu un pieaugušo līmenī. Papildus spēļu prakse ne tikai sniegs pienesumu HK «Kurbads», bet arī visam Latvijas hokejam. Šī starptautiskā pieredze nāks par labu jauniešu izlasēm un galu galā nākotnē arī pieaugušo izlasei,» izvēli piedalīties Igaunijas augstākajā hokeja līgā skaidro komandas treneris Toms Bluks.

Debijas spēlē HK «Kurbads» piedzīvoja zaudējumu, bet pēc tam svinēja jau sešas uzvaras pēc kārtas, kļūstot par turnīra tabulas līderi. Uzvara tika gūta arī pagājušās nedēļas nogalē, kad latvieši pretinieku laukumā ar 5:2 apspēlēja HC «Vipers». Rezultatīvākais šajā mačā ar diviem vārtu guvumiem bija ogrēnietis Mārtiņš Vītoliņš. Vēl mūsu novadu HK «Kurbads» rindās pārstāv vārtsargi Uldis Čalpa un Markuss Brants, kā arī aizsargi Edgars Adamovičs un Juris Bērziņš.

2004.gadā dzimušais vārtsargs Markuss Brants kopā ar saviem komandas biedriem Davidu Livšicu, Marku Krišānu un Rihardu Kovaļevski nupat kā uzaicināti uz Latvijas U18 izlases treniņnometni. Latvijas U-18 izlase Jaunatnes spēlēs, kas notiks Somijas pilsētā Vuokatti, spēkosies ar Krievijas, Baltkrievijas, Čehijas, Somijas un Šveices hokejistiem. Šis turnīrs norisināsies no 11. līdz 18.decembrim. Nākamā gada pavasarī Latvijas U-18 valstsvienība startēs pasaules čempionāta elites divīzijā. Šis čempionāts Vācijas pilsētās Landshūtē un Kaufbeirenē norisināsies no 21.aprīļa līdz 1. maijam. Latvija spēlēs A grupā kopā ar Kanādas, ASV, Somijas un Šveices valstsvienībām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!