Komunikāciju tilta apkārtnē no Cūkmena nebaidās

[ A+ ] /[ A- ]

Šāda iespaidīga atkritumu kaudze pie Ogres ceļu rajona žoga «priecē» garāmgājējus un diemžēl, jo dienas, jo kļūst lielāka.

Kampaņas «Nemēslo ceļmalā! » ietvaros, cīnoties pret atkritumu kalniem, Cūkmens autoceļa Rīga – Daugavpils 70. kilometrā uzstādījis jaunu ceļa zīmi, lai atgādinātu Ogres iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, ka mēslošana ceļmalā ir noziegums un par to pienākas no 50 līdz 500 latu liels naudas sods, kā to paredz Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. un 140. pants.

Ja vien Cūkmens būtu tikai nedaudz nogriezies no lielceļa un, pabraucot pa Dārza ielu Ogrē, piebraucis pie Komunikāciju tilta, viņš pamanītu šim likuma pantam pilnībā atbilstošu drazu kaudzi, kas izveidojusies minētā tilta galā, līdzās Ogres ceļu rajona žogam. Tiesa gan, šī atkritumu kaudze pati no sevis nav radusies, bet ir neapzinīgu pilsoņu stihiski veidota, tā teikt, pēc principa – kur ir, tur rodas. Spriežot pēc satura, pie šī veidojuma savu roku pielikuši līdzīgi domājošie – te pārsvarā atrodamas tukšas, lielākoties vienas markas plastmasas alus pudeles un dažādu dzērienu skārda iepakojumi. Droši vien Cūkmenam nav laika apciemot ikkatru ielu Latvijā, bet pašvaldības policisti gan varētu palūkot, kādas aktivitātes notiek pie minētā tilta, kura vienā galā vasaras karstajās dienās jaunieši no vecajiem tilta balstiem, riskējot ar veselību un pat dzīvību, bezbailīgi lec ūdenī, bet otrā galā (Dārza ielas pusē) vai ik vakaru ar auto atbraukušie rīko «tusiņus» un laikam jau ne bez grādīgā iebaudīšanas. Nevar, protams, apgalvot, ka iespaidīgā drazu kaudze ir viņu roku darbs, bet tomēr varas pārstāvjiem lieku reizi uzmest aci nenāktu par skādi, un, ja vien nevēlamies ieaugt mēslos, tuvākajā apkārtnē, kur ir asfaltēts stāvlaukums, iederētos arī kāda atkritumu urna.

Pārslas Sniedziņas foto