Konfliktē par auto novietošanu namu pagalmos

[ A+ ] /[ A- ]

Lai gan daudzdzīvokļu namu pagalmos jau krietnu laiku ieviesta caurlaižu sistēma, kas mājas pagalmā ļauj novietot auto, kuram ir izsniegta caurlaide, joprojām šajā sakarā rodas dažādi konflikti un pārpratumi.

Ogres novada pašvaldības policijā informē, ka likumsargi vai ik nedēļu saņem sūdzības no māju iedzīvotājiem par auto novietošanu, turklāt neapmierināti ir gan tie, kuri vispār iebilst pret šīm stāvvietām, gan arī tie, kas saņēmuši atļauju vienam transportlīdzeklim, bet kuru ģimenēs ir vairāki auto. «Mums ir pietiekami darba, tāpēc pārbaudīt, cik likumīgi vai nelikumīgi auto novietots mājas pagalmā, dodamies vien tad, kad ir saņemta sūdzība. Konstatējot, ka auto stiklā redzamā vietā nav novietota caurlaide, transportlīdzekļa īpašnieks saņem paziņojumu par sodu. Nereti, sodu saņēmuši, nāk uz policiju un skaidro, ka viņiem attiecīgā caurlaide ir, vien tobrīd nav bijusi novietota redzamā vietā. Mēs sodu anulēt nevaram, jo kārtība ir kārtība un tā jāievēro,» saka novada pašvaldības policijas priekšnieks U.Ulmanis, aicinot namu vecākos sasaukt iedzīvotāju kopsapulces un vēlreiz izskaidrot, kāpēc šādas atļaujas nepieciešamas, kā tās var iegūt un kādas pašvaldības policijai ir tiesības kontrolēt to lietošanas kārtību.

P/A «Mālkalne» tehniskais direktors Alberts Vilcāns norāda, ka turpmāk šīs atļaujas tiks reģistrētas un tiek izstrādāta īpaša forma, ko, atļauju saņemot, aizpildīs mājas vecākais.

Pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis skaidro, ka atļaujas ieviestas, lai daudzdzīvokļu māju stāvlaukumos valdītu zināma kārtība un dzīvokļu īpašnieki pie savas mājas varētu novietot automašīnu.

Lai saņemtu atļauju, automašīnas īpašniekam jādodas pie savas mājas vecākā, kurš savukārt atļauju saņem p/a «Mālkalne».