Koptas rokas – patīkami pašai un apkārtējiem

[ A+ ] /[ A- ]

Ir sens atzinums, ka sievietei, lai viņa izskatītos eleganti pat necilā apģērbā, jābūt frizētiem matiem, koptām rokām un tīriem apaviem.

Ļoti ieteicamas rokām ir parafīna maskas. Turklāt, ja šo masku lieto sievietes, kurām sāp pirkstu kauliņi, tad maskai ir arī ārstniecisks efekts.

Kopjot rokas mājās, nagu stiprināšanai ļoti ieteicams pirkstu galus mērcēt jūras sāls šķīdumā (Krimas jūras sāli var iegādāties aptiekā). Uz nelielu pialu jāņem tējkarote sāls. Kad pirkstu gali izmērcēti, jāiemasē trekns krēms ar dažiem pilieniem citrona sulas. Pēc tam saudzīgi ar koka irbulīti vai otras rokas nagu, iepriekš aptinot ar tīru marlīti, no naga jāatbīda ap to augošā ādiņa.

Ir sievietes, kam ādiņa ap nagiem aug ļoti ātri un veidojas ienadži. Šā procesa bremzēšanai ir īpašs līdzeklis Alpha 9, kurš jāiemasē pirkstu galos. Jebkurā gadījumā jāatceras, ka nagu masēšana padara tos stiprākus.

Taču pat tad, ja sieviete rokas cītīgi kopj, mājas darbi, piemēram, trauku mazgāšanas un dažādu virsmu tīrīšanas līdzekļi, tām par labu nenāk, jo, ja šī sadzīves ķīmija attauko tīrāmo virsmu, tad tieši tāpat tā attauko arī rokas un nagus.

Aplams ir uzskats, ka pārāk bieža nagu manikīrēšana ir nevēlama. Ja manikīru izdara pareizi, veicot tā saukto saudzējošo manikīru bez knaiblītēm, tad tas ir ne tikai nekaitīgs, bet pat ieteicams.

Arī nagu laka, ja to lieto pareizi, ir nevis kaitīga, bet gan palīdz nagus aizsargāt. Lētas un dārgas nagu lakas atšķiras ar sastāvu. Jo lētāka nagu laka, jo nabadzīgāks tās sastāvs. Turklāt lētās nagu lakas uz acetona bāzes nagus sausina. Tāpēc zem nagu lakas (īpaši lētas) ieteicams klāt stiprinātāju un bāzi. Arī šķīdumi lakas noņemšanai jāizvēlas tādi, kas nagus baro, nevis žāvē.

Nagi ataino visa organisma veselības stāvokli. Ja tie kļūst biezi, uz tiem parādās rievas, punktiņi utt., tā ir norāde, ka organismā noris neveselīgi procesi.