Koris «Lins» savu jubileju izgavilēs Lindes parkā

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeguma jauktais koris «Lins» savos linu auduma koncerttērpos.

29.jūnijā Ķeguma jauktais koris «Lins» ar brīvdabas koncertu, kas notiks gleznainajā Lindes parkā, Birzgales pagastā, atzīmēs savu piecu gadu jubileju. Koncerts «Lins paliek lins, viņš dabu svin…» sāksies pulksten 20.00.

Kā uzsver paši koristi, jubilejas koncerta norises vietas izvēle nav nejauša. Koris «Lins» vēlas popularizēt unikālu vietu Ķeguma novadā – Lindes parku, kam 2017.gadā apritēja 250 gadu, tas atrodas pasakainā vietā Daugavas krastā. Johans fon Plettenbergs 16.gadsimtā tur uzcēla lielu muižu, ko dēvēja par Lielo Daugavas muižu. Vēlāk muižu nopirka baronu Hānu dzimta, bet Pirmā pasaules karā tā tika nopostīta. Līdz šodienai saglabājies parks ar vairākām terasēm un Holandes liepu labirints. Vienīgā būve, kas izdzīvojusi laika lokos, ir Lindes muižas vārti – barokāls paviljons, ko atjaunojis Lindes parka tagadējais īpašnieks.

Kora pirmsākumi meklējami Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, kur divu gadu laikā vidusskolēni sevi pierādīja kā spēcīgu dziedošu kolektīvu, iegūstot iespēju piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos. Ņemot vērā, ka skolas absolventi izteica vēlmi turpināt dziedāt kopā, dzima ideja par Ķeguma jaukto kori, kas apvienotu dziedāt gribošos jauniešus no Ķeguma novada un ne tikai. 2013.gada 7.septembrī pirmo reizi Ķeguma tautas namā tikās jaunieši, kuri atsaucās aicinājumam dziedāt Ķeguma jauktajā korī. Visus šos gadus kori vada diriģente Maira Līduma. Koris «Lins» izcīnījis tiesības piedalīties XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas no 30.jūnija līdz 8. jūlijam norisināsies Rīgā.

Jubilejas koncertā koris atskatīsies uz savām mīļākajām piecgades dziesmām, kā arī vienosies kopdziesmās ar viesiem. Ņemot vērā, ka koncerts norisināsies brīvā dabā, apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem, kā arī ņemt līdzi segas un pledus. Uz vietas būs iespēja cienāties ar zāļu tēju.

Ritvars Raits

Foto no kora «Lins» arhīva