Krapieši cer rast risinājumu satiksmes lietā

[ A+ ] /[ A- ]

Krapes pagasta iedzīvotāji (101 paraksts) uzrakstījuši iesniegumu Ogres novada domes priekšsēdētājam Edvīnam Bartkevičam, kurā lūdz pārskatīt 2009.gada 19.novembrī pieņemto lēmumu, sākot ar 2009.gada 1.decembri atcelt satiksmes autobusa reisus maršrutā Ķeipene-Krape-Ogre un maršrutā Madliena-Krape-Skrīveri-Madliena-Krape-Ogre.

Atbilde trīs mēnešu laikā nav saņemta. 2009.gada 24.novembrī laikrakstā «Ogres Vēstis» bija lasāms, ka SIA «Ogres Autobuss» nerentablo maršrutu dēļ cieš zaudējumus un situāciju varētu atrisināt ar četrpadsmitvietīga mikroautobusa palīdzību. Šobrīd Krapes pagasta iedzīvotāji var aizbraukt uz Ogri pulksten 7, autobuss Ogrē pienāk 8.10, bet mājup var doties tikai 17 (Krapē – 18). Vasaras periodā ir vēl bēdīgāk izkļūt no Krapes, skolēnu autobuss no 31.maija vairs nekursēs, tāpat nebūs arī Skrīveru novada skolēnu autobusa.

Vēstulē Krapes pagasta ļaudis min vairākus iemeslus, lai maršruti tiktu atjaunoti vai vismaz piešķirts mikroautobuss, kura reiss būtu saskaņots ar vilcienu satiksmi Skrīveru stacijā. Kā nokļūt pie ārsta vai uz aptieku Skrīveros, Madlienā, Lēdmanē? Kā sasniegt nākamo mācību iestādi pēc pamatskolas beigšanas (dzelzceļš Skrīveros, vidusskolas Madlienā, Skrīveros, Lielvārdē, Ogrē)? Sliktās satiksmes dēļ citu skolu audzēkņi spiesti doties prom no vecāku mājām jau sestdien, jo svētdien nav neviena sabiedriskā transporta, kas ietu cauri Krapei. Arī mazo pagastu bērni vēlas mācīties mūzikas un mākslas skolās, kā arī sportot. Krapieši varētu atrast darbu kaimiņos, taču ne visiem ir personiskās automašīnas. Tuvākā bankas filiāle un bankomāti darbojas Skrīveros, Lēdmanē. Sāpīgo problēmu uzskaitījums nav pilnīgs. Laba prakse ir Aizkraukles reģionā, kur šogad netiks slēgts neviens maršruts, nav arī plānots tuvākajā pusgadā paaugstināt braukšanas maksu. Ekonomiskā situācija Latvijā joprojām smaga. Krapes iedzīvotāju prasības ir pamatotas, un viņi nevēlas būt ceļmalas lūdzēji garām ritošajām automašīnām.