Krāpnieki izdomā arvien jaunas viltības un paņēmienus

[ A+ ] /[ A- ]

Krāpnieki izdomā arvien jaunas viltības un paņēmienus

Ritvars Raits

«OVV» jau informēja, ka pandēmijas laikā īpaši aktivizējušies noziedznieki, kas ar krāpšanu nodarbojas arī interneta vidē, mēģinot iztukšot iedzīvotāju banku kontus. Kā liecina konkrēti gadījumi, krāpnieku izdomai nav robežu, tādēļ nereti viņiem savu noziedzīgo nodomu arī izdodas realizēt.

Publicists Arno Jundze savā «Facebook» profilā 24.jūlijā publicējis ierakstu, kurā atklāja, ka viņa «Swedbank» kontā parādījusies dīvaina rezervēta summa vairāk nekā 1000 eiro vērtībā. Ogrēnietis, kurš ir arī Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, brīdina par krāpniekiem un iesaka visiem pārbaudīt banku kartes, kuras ikdienā netiek lietotas.

Arno Jundzes ieraksts no «Facebook» konta nerediģētā veidā: «Uzmanību, krāpnieki! Vakar gluži nejauši pamanīju, ka manā bankas kontā, ko izmantoju diezgan retos gadījumos, parādījusies dīvaina rezervēta summa – pāri par 1000 eiro. Sāku neizpratnē skatīties, jo karti izmantoju tik maz, ka diezgan labi atceros katru pirkumu. Izrādījās, it kā par pirkumiem it kā «Amazonē» pēdējo desmit dienu laikā, ko neesmu veicis. Pirkumi vairāki, katrs 100 līdz 200 eiro robežās. Parasti nekad tādas lietas neskatos. Protams, ka turpat internetbankā paziņoju «Swedbank Latvia». Viņi ar mani nekavējoties sazinājās, īpašs paldies, konsultantei Kristīnei, protams, ka tika nobloķēta karte, maksājumi apturēti. Paskatījos pēc tam arī savu «Amazones» kontu, ko laikam esmu izmantojis reizi mūžā – pēdējos trīs mēnešos neviena pirkuma. Morāle? Šad tad jāskatās arī uz rezervētajām summām. Ja nav slinkums, padalieties ar ierakstu. Varbūt vēl kādam uzradušies nesaprotami maksājumi. Un noteikti pārbaudiet tās kartes, ko ikdienā nelietojat. Bija liela varbūtība, ka es par šo uzzinātu pēc pusgada. P.S. Neviens man nav zvanījis un nekādus bankas datus nav centies izkrāpt. Esiet uzmanīgi! Vēl piebilde, kad mūs apzog, parasti apjūkam. Arī man tā bija. Tomēr jāsaņem sevi rokās un nekavējoties jāziņo bankai. Kaut valoda raustās.»

Ja Arno Jundzem savu naudu izdevās nosargāt, tad ne tik labi veicās ogrēnietei Ligitai [vārds mainīts – aut.].

Visu rakstu lasiet 28.jūlija „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!